Roušky pro nemocného Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zásobu roušek (250 kusů) na rok; dar zajišťuje Respilon.cz

Obrázek daru
Markéta  Mikundová Bosáková
Patron příběhu

Markéta Mikundová Bosáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Adámka znám od narození, s jeho rodiči jsme dlouholetí přátelé. Vím proto, jak komplikovaný byl jeho příchod na svět i s jakými zdravotním problémy se dnes a denně potýká. Sebemenší infekce je pro něj vážnou komplikací, a pokud onemocní, musí být hospitalizován. Adámek často absolvuje různá vyšetření po celé republice, i přesto je to ale veselý, šikovný a nadprůměrně inteligentní kluk s hudebním talentem. Neobejde se ale bez roušky, kterou nosí i jeho bráška. Ten je sice zdravý, protože však nesmí onemocnět, aby nenakazil Adámka, musí ji také používat. Rodina by nyní velmi ocenila příspěvek na roční zásobu roušek a pro mě je ctí být patronkou jejich příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,592 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého nemocného synka

Jmenuji se Michaela a jsem maminkou dvou úžasných bytostí, devítiletého Adámka a pětiletého Filípka. S dětmi a manželem žijeme v rodinném domku na vesnici a vážíme si každého dne, který spolu můžeme trávit.

Náš Adámek je totiž vážně nemocný. Od narození trpí kombinovaným imunodeficitem, který se projevuje nízkými hodnotami bílých krvinek i jejich složek, což znamená, že nemá dostatek protilátek proti různým virům a bakteriím. Jakákoli infekce, ale i běžné dětské nemoci typu neštovic ho mohou ohrozit na životě. Adámek proto nemůže chodit do školy a má domácí výuku. Toto omezení se bohužel týká i jeho mladšího brášky. Abychom zamezili tomu, že domů donese nějakou infekci, nechodí do školky. Adámek má také nedostatek krevních destiček (podílí se na zastavování krvácení a srážení krve), proto si musí dávat pozor na zranění.

Pokud jdeme někam ven, nosí oba chlapci roušku. Naše roční spotřeba roušek je asi 250 kusů a jejich pořizovací cena je více než 20 000 korun. Protože ale Adámek potřebuje moji celodenní péči, nemohu pracovat, takže je finanční zajištění rodiny pouze na manželovi.

Firma Respilon, od které roušky kupuje, nám nyní dala výraznou slevu, za což jsme moc rádi. I přesto si však pořízení roušek nemůžeme dovolit. A tak vás moc prosíme o pomoc. Bez roušek totiž naše děti nebudou moci ven.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě