Roušky pro nemocnou Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální roušky s nanovláknem; dar zajišťuje Respilon.cz

Obrázek daru
Mgr. Lenka Kohoutková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Kohoutková

vedoucí poradenská pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

Rodinu Kristýnky jsem poznala v rámci své práce na Dětské klinice v Centru provázení. Kristýnka je devítiletá slečna, která má geneticky podmíněné onemocnění. To způsobuje, že má velmi těžkou formu lupénky, zasažené nehty, vlasy, zuby a navíc velmi závažné postižení srdce. V současné době je zařazená do transplantačního programu a čeká na transplantaci srdce. Kristýnka je velká bojovnice, která všechny obtíže spojené s nemocí snáší moc statečně a pokud to jde, snaží se žít pokud možno normálním životem (škola, kroužky). To ale znamená spoustu povinností a omezení, zejména náročnou péči o kůži celého těla a dodržování přísných hygienických zásad (aby byla zdravá a mohla "na zavolání" absolvovat transplantaci). Proto musí používat speciální roušky s nanovlákny, které ji preventivně ochrání před infekcí. Ty jsou ale velmi drahé a pojišťovna na ně nepřispívá, a tak prosíme o finanční pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,575 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodiče vypráví příběh Kristýnky, kterou čeká operace srdce

Devítiletá Kristýnka je šikovná kreslířka, která má moc ráda zvířata. Je společenská a mezi svými kamarády a spolužáky se cítí dobře. Aby ale mohla chodit mezi lidi, musí nosit roušku, která ji chrání před možnou nákazou různými nemocemi.

Kristýnka trpí vzácnou mutací genu, která postihuje zuby, kůži a hlavně srdce. Čeká ji operace srdce, kterou však absolvuje jen tehdy, pokud bude úplně zdravá. Bez roušek, které ji chrání před nepříznivými vlivy okolí, se tak neobejde. Pořízení roušek však není zrovna levnou záležitostí. Půlročně nás to vyjde na 39 600 korun, což je částka, která výrazně zatěžuje rodinný rozpočet.

A protože bychom Kristýnku neradi separovali od jejích přátel, rozhodli jsme se vás požádat o příspěvek právě na roušky. Aktuálně si totiž jejich pořízení nemůžeme dovolit. Předem vám moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě