Rovnátka a dioptrické brýle pro Lucku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka a dioptrické brýle

Obrázek daru
Ivana  Procházková Kalinová
Patron příběhu

Ivana Procházková Kalinová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Lucinkou se znám od jejích sedmi let – je to spolužačka mého syna. Vyrůstá s maminkou a třemi sourozenci, tatínek jim zemřel. Lucka trpí řadou zdravotních problémů (srdeční vada, horší sluch a špatný zrak) a nemůže se věnovat sportům, které má ráda. Je to ale veselé a hodné děvče, které mamince ohromně pomáhá. Lucce se neustále zhoršuje zrak, na jednom oku už má víc než 4 dioptrie, a potřebuje nové brýle. Nutností jsou také rovnátka. Podpořme Lucku společně a dopřejme jí lepší zrak a rovné zoubky.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,183 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lucky, která je pravidelným návštěvníkem lékařských ordinací

Šestnáctiletá Lucka se od malička potýká se zdravotními problémy. Narodila se se srdeční vadou, takže pravidelně navštěvuje kardiologii. Kvůli špatnému sluchu je často na ORL, alergologie a ortopedie jsou také jejími pravidelnými zastávkami. Je to ale veselá holka, která nezkazí žádnou legraci.

Nedávno přišla od zubaře s tím, že by měla nosit rovnátka. Jeden zub jí roste do dásně, což jí bez rovnátek časem způsobí velké bolesti. Lucka má také potíže se zrakem, takže momentálně řešíme další nárůst dioptrií. Potřebuje nové brýle se speciálními sklíčky, které si však stejně jako rovnátka nemůžeme dovolit.

S Luckou a jejími třemi sourozenci bydlíme v paneláku. Jsem samoživitelka a Lucka mi ohromně pomáhá, i když to sama nemá zrovna snadné. Vždycky snila o kariéře vrcholové sportovkyně, kvůli zdravotním komplikacím se jí tento sen ale nikdy nesplní.

Moc bych si přála jí život alespoň trošku usnadnit, proto bych vás chtěla požádat o pomoc se zaplacením rovnátek a dioptrických brýlí. Já na ně nemám dostatek peněz, Lucce ale obojí významně zlepší kvalitu života.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě