Rovnátka pro autistu Nicolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Gabriela  Kratochvílová
Patron příběhu

Gabriela Kratochvílová

učitelka

Komentář patrona

Jsem Nicolasovou třídní učitelkou už od jeho nástupu do školy, takže jsou to dnes 4 roky, co se známe. Nicolas se od počátku jeho školní docházky často potýká s problémy v komunikaci. Ke konfliktům dochází nejen mezi vrstevníky, ale i učiteli, kteří mu špatně porozumí. Nicolas je přitom citlivý chlapec a špatně snáší, když mu někdo nerozumí. Byla bych proto moc ráda, pokud byste mu svojí finanční podporou pomohli k pořízení rovnátek, a tím i ke zlepšení vztahů s jeho vrstevníky a překonání komunikační bariéry. Vzhledem k tíživé rodinné a finanční situaci si jeho maminka nemůže rovnátka dovolit. Za vaši pomoc předem moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Nicolase, který má kvůli velkému předkusu problémy s mluvením

Desetiletý Nicolas je autista s lehkým mentálním postižením. I přes svůj hendikep je to ale šikovný a komunikativní kluk, který je rád mezi dětmi. Chodí do speciální třídy pro hendikepované děti a moc dobře se učí.

Nikolas má však potíže se zoubky. Kvůli velkému předkusu špatně mluví a není mu dobře rozumět. Řešením by byla rovnátka, ta si však nemohu dovolit. O syna se totiž starám sama, a i když se snažím šetřit, na rovnátka v našem rozpočtu nejsou peníze.

Nicolas se bohužel setkává s tím, že se mu ostatní děti kvůli zubům smějí. Nerozumí tomu, proč to dělají, takže je ve světě, který už tak příliš nechápe, ještě zmatenější. Rovnátka by mu usnadnila nejen mluvení, ale také by mu pomohla lépe se začlenit do kolektivu vrstevníků. A protože mu je sama pořídit nemohu, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě