Rovnátka pro autistu Nicolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka, dar zajišťuje JemDent

Obrázek daru
Gabriela  Kratochvílová
Patron příběhu

Gabriela Kratochvílová

učitelka

Komentář patrona

Jsem Nicolasova třídní učitelka. Nicolas má zubní vadu, díky které má potíže s vyslovováním a trpí tím, že mu ve třídě nerozumí, když se chce vyjádřit. Věřím, že by jeho problém s komunikací vyřešily rovnátka, ale ty si jeho maminka bohužel nemůže dovolit zaplatit. Chtěla bych pomoci Nicolasovi k lepšímu začlenění do kolektivu, proto jsem se ráda stala jeho patronem. Za jakýkoliv příspěvek na rovnátka budeme s jeho maminkou moc vděčné.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Nicolase, kterému život komplikuje zubní vada

Můj desetiletý syn Nicolas je autista s lehkým mentálním postižením. Je ale šikovný, komunikativní a chodí do školy do speciální třídy pro handicapované děti, kde prospívá. Bohužel mu ale komunikaci s ostatními dětmi a dospělými ztěžuje zubní vada.

Nicolas má velký předkus, který mu ztěžuje výslovnost. Krom toho, že je nešťastný, že mu lidé nerozumí, se musí potýkat s posměšky ostatních dětí. Je kvůli tomu plačtivý a vzteklý, do školy pak chodí nerad a uzavírá se do sebe. To mě nesmírně mrzí.

Řešením tohoto problému jsou zubní rovnátka, které si bohužel jako samoživitelka nemohu dovolit zaplatit. Před časem se ale Patronovi dětí podařilo vybrat na rovnátka na horní čelist, a teď žádám o pomoc opět, poněvadž by Nicolas potřeboval rovnátka i na tu dolní, aby se chrup správně srovnal. Věřím, že jakmile se Nicolasovy zoubky srovnají, bude moci krásně vyslovovat a do školy budě opět chodit s nadšením. Za jakýkoliv příspěvek na rovnátka moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě