Rovnátka pro Kačenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Blanka  Marešová
Patron příběhu

Blanka Marešová

dětská sestra

Komentář patrona

Kačenku znám z ordinace obvodní lékařky, kam občas dochází i se svojí sestřičkou. Holky to nemají jednoduché. Jejich maminka je vážně nemocná a většinu času tráví v nemocnicích. Děvčata jsou v neustálém stresu, protože neví, co s jejich maminkou bude. Je mi jich líto. Rodina se bohužel potýká s nedostatkem peněz. Kačenka by nyní potřebovala rovnátka, která ale rodiče nemohou financovat. Protože bych jim ráda pomohla, obrátila jsem se na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kačenky, která se stará o mladší sestřičku i celou domácnost

Třináctiletá Kačka má jiné dětství než její vrstevníci. Zatímco její kamarádky jezdí celé odpoledne venku na kole, Kačka je doma, kde pere, vaří nebo uklízí. Často také hlídá svoji mladší sestřičku Terezku, o kterou se dokáže bez problémů postarat. A proč tomu tak je?

Kačenky maminka je těžce nemocná. Několikrát do týdne ji tatínek vozí do nemocnice, holčičky se často dívají, jak jim maminku odváží sanitka. Kačenka se snaží pomáhat, co to jen jde, a protože je moc šikovná, zvládne obstarat celou domácnost.

Protože je rodina odkázána jen na jeden příjem, finančních prostředků pro nadstandardní výdaje moc není. Kačka by teď měla nosit rovnátka, v rodinném rozpočtu se na ně ale peníze nenajdou. Proto rodina prosí o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě