Rovnátka pro Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Bc. Gabriela  Horná Bulková
Patron příběhu

Bc. Gabriela Horná Bulková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Kristýnka je milá a vstřícná slečna, která neměla lehký start do života. Celé její dětství poznamenala skutečnost, že žije bez rodičů. Jako sociální pracovnice, která s její pěstounskou rodinou pracuje již několik let, se jí snažím pomáhat, ale vím, že pro ni není snadné se s tímto traumatem vyrovnat. Kristýnka je nyní hodně nešťastná ze svých křivých zubů. Stomatolog jí doporučil rovnátka, a to zejména ze zdravotních důvodů. Kristýnka se k nim ale upíná také proto, že se chce, stejně jako každá dívka jejího věku, líbit. Prarodiče si však nemohou dovolit drahá rovnátka financovat, proto moc prosí o pomoc vás. Myslím si, že rovnátka by Kristýnce pomohla nejen po stránce fyzické, ale také psychické v podobě vyššího sebevědomí.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh své vnučky, kterou má v péči

Svoji čtrnáctiletou vnučku Kristýnku jsem si vzala do péče krátce poté, co se narodila, protože se o ni její matka nechtěla starat. Dokud žil její tatínek, můj syn, bydlel společně s námi a o svoji dcerku pečoval. Po jeho smrti se však o ni s manželem staráme sami.

Kristýnka je zdravá a usměvavá slečna, která má ráda koně a hudbu. Je bezkonfliktní a přátelská. Jediné, co ji v tuto chvíli trápí, jsou její zuby. Na dolní čelisti jí totiž špatně vyrostl zub, který se jí stáčí dovnitř. Kristýnka dostala na výběr ze dvou možností, a to buď zub vytrhnout, nebo pořídit rovnátka. Myslím si, že na to, aby jí v puse chyběl zub, je ještě mladá. Proto jsme se rozhodli pro rovnátka. Ty je však potřeba dát nejen na spodní čelist, ale také na horní, která se v důsledku spodního, špatně rostlého zubu lehce zdeformovala.

Bohužel jsme ale v situaci, kdy si nemůžeme dovolit rovnátka financovat. A proto s manželem prosíme o pomoc vás. Kristýnka chce mít stejně jako jiné dívky hezký úsměv. Křivé zuby jí navíc časem způsobí bolesti a zdravotní problémy. S pomocí rovnátek se tomu ale může vyhnout, proto budeme rádi za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě