Rovnátka pro Nikču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Martin  Liška
Patron příběhu

Martin Liška

rodinný přítel

Komentář patrona

Nikču a její maminku znám díky svojí dceři, která chodila s Nikčou do školy. Občas jsme společně vyráželi na různé výlety, ty jsme však museli časem omezit kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu Nikči. Ta trpí častými epileptickými záchvaty, které ji přepadávají naprosto neočekávaně. Pro její maminku to musí být hrozné. Maminka se o Nikču stará sama a potřebovala by nyní pomoci s pořízením rovnátek. Nikča má totiž hodně křivé přední zoubky. Není možné je už ani pořádně vyčistit, protože se k nim kartáčkem nedostane.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svojí dcerky, která se pro křivé zoubky téměř neusmívá

Nikča (12 let) bývala veselá dívka, kterou všichni milovali pro její skvělý smysl pro humor. Před šesti lety ale do jejího života vstoupila epilepsie a obrátila naše životy vzhůru nohama. Lékaři jí nasazovali jeden lék za druhým, nic však nezabíralo. Jediné, co se s jejich užíváním změnilo, byla povaha mojí Nikči. Místo radosti a optimismu, na které jsem u ní byla zvyklá, přišly deprese, úzkosti a šílené změny nálad. Začala také hodně zapomínat.

Dnes se epilepsie stále hlásí o své slovo. Nikča moc nechodí ven, protože nikdy neví, kdy ji přepadne záchvat. Některé ataky jsou mírnější, jindy spadne na zem a ztratí vědomí. Jednou dostala záchvat ve škole v tělocviku, což se samozřejmě neobešlo bez různých komentářů a posměšků ze stran některých spolužáků. Děti prostě umějí být kruté.

Nikča je už v pubertě a já si vážím každého úsměvu, kterým mě obdaruje. Bohužel jich ale není mnoho. Kromě výkyvů nálad jako vedlejších účinků léků na epilepsii Nikče brání v úsměvu také její křivé zuby. Nejedná se však jen o vadu na kráse. Její zubař mi zdůraznil, že takto křivé zuby ani není možné pořádně vyčistit, tudíž se mezi nimi hromadí plak a vznikají zubní kazy. Řešením jsou samozřejmě rovnátka, ty si ale já jako samoživitelka nemohu dovolit. A proto moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě