společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Rovnátka pro Vanessku

Přispět můžete na

počáteční náklady na fixní rovnátka na horní i dolní čelist

Mgr. Kateřina  Lubasová
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Lubasová

třídní učitelka

Komentář patrona

Vanessku znám ze školy, kde působím jako její třídní učitelka. Jedná se o snaživé a hodné děvče, které vždy ochotně naslouchá svým kamarádům a jejich potížím. Bohužel se ale málo usmívá – nechce totiž ukazovat své křivé zoubky. Řešením jsou samozřejmě rovnátka, problém je však v tom, že na ně Vanessčina maminka nemá dostatek peněz. Sama se totiž stará o dvě děti, aktuálně je také vedená na úřadu práce, takže peněz v rodině není mnoho. Proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o příspěvek. Vím, že si Vanesska pomoc zaslouží.

Vybráno 100 Kč
Zbývá měsíc
Cílová částka 11,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka napsala příběh svojí Vanessky, která se stydí za svůj úsměv

Patnáctiletá Vanesska je mladá a pilná studentka, která ráda sportuje. Několik let se dokonce věnovala různým bojovým uměním, protože však začala mít potíže s klouby, musela s tím přestat. O to víc ale začala číst a malovat. Hodně času také tráví v přírodě. Říká, že ji příroda uklidňuje, že v lese zapomíná na všechny starosti.

I když je v zajetí puberty, pořád je to hodná holka, se kterou nikdy nebyly žádné problémy. Vždycky byla usměvavá a vznášela se kolem ní aura klidu a pohody. S přibývajícím věkem si ale čím dál více uvědomovala, že má křivé a nepěkné zuby, a protože se chce jako každá mladá dívka líbit, usmívat se přestala. A to mě moc mrzí – Vanesska má totiž moc krásný úsměv.

Dnes je to zhruba rok, co jsme začaly shánět ortodontistu, který by nám s výběrem rovnátek poradil. Teď to vypadá, že jsme konečně našly toho pravého, který může Vanessčiny křivé zoubky a špatně rostoucí špičáky spravit a nechce za to několik desítek tisíc korun. I tak jsou však pro mě počáteční náklady na pořízení fixních rovnátek příliš velké a nemohu si je jako samoživitelka se dvěma dětmi dovolit. Další úpravy po nasazení rovnátek poplatit zvládnu, na velkou počáteční investici ale momentálně našetřit nedokážu. Proto vás prosím o pomoc. Moc bych si přála zase vidět úsměv na Vanessčině tváří.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Rovnátka pro Nikču
Zbývá měsíc
Cílová částka 7,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Kompenzační pomůcky pro neslyšícího Tomáše
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 54,700 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Kočárek pro postiženou Justýnku
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 20,950 Kč
Podpořit příběh