Rovnátka pro Vanessku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

počáteční náklady na fixní rovnátka na horní i dolní čelist

Obrázek daru
Mgr. Kateřina  Lubasová
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Lubasová

třídní učitelka

Komentář patrona

Vanessku znám ze školy, kde působím jako její třídní učitelka. Jedná se o snaživé a hodné děvče, které vždy ochotně naslouchá svým kamarádům a jejich potížím. Bohužel se ale málo usmívá – nechce totiž ukazovat své křivé zoubky. Řešením jsou samozřejmě rovnátka, problém je však v tom, že na ně Vanessčina maminka nemá dostatek peněz. Sama se totiž stará o dvě děti, aktuálně je také vedená na úřadu práce, takže peněz v rodině není mnoho. Proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o příspěvek. Vím, že si Vanesska pomoc zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka napsala příběh svojí Vanessky, která se stydí za svůj úsměv

Patnáctiletá Vanesska je mladá a pilná studentka, která ráda sportuje. Několik let se dokonce věnovala různým bojovým uměním, protože však začala mít potíže s klouby, musela s tím přestat. O to víc ale začala číst a malovat. Hodně času také tráví v přírodě. Říká, že ji příroda uklidňuje, že v lese zapomíná na všechny starosti.

I když je v zajetí puberty, pořád je to hodná holka, se kterou nikdy nebyly žádné problémy. Vždycky byla usměvavá a vznášela se kolem ní aura klidu a pohody. S přibývajícím věkem si ale čím dál více uvědomovala, že má křivé a nepěkné zuby, a protože se chce jako každá mladá dívka líbit, usmívat se přestala. A to mě moc mrzí – Vanesska má totiž moc krásný úsměv.

Dnes je to zhruba rok, co jsme začaly shánět ortodontistu, který by nám s výběrem rovnátek poradil. Teď to vypadá, že jsme konečně našly toho pravého, který může Vanessčiny křivé zoubky a špatně rostoucí špičáky spravit a nechce za to několik desítek tisíc korun. I tak jsou však pro mě počáteční náklady na pořízení fixních rovnátek příliš velké a nemohu si je jako samoživitelka se dvěma dětmi dovolit. Další úpravy po nasazení rovnátek poplatit zvládnu, na velkou počáteční investici ale momentálně našetřit nedokážu. Proto vás prosím o pomoc. Moc bych si přála zase vidět úsměv na Vanessčině tváří.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě