Roztomilému Kryštůfkovi na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole na 3 měsíce

Obrázek daru
Mgr. Marie  Šináklová
Patron příběhu

Mgr. Marie Šináklová

pracovnice Domečku - Střediska pro volný čas a integraci DM CČSH

Komentář patrona

Kryštůfek je nejmladší dítě v početné rodině. Je velmi komunikativní, usměvavý a hravý. S jeho rodinou jsem se poznala prostřednictvím neziskové organizace Domeček - Středisko pro volný čas a integraci DM CČSH a dojíždím k nim v rámci služby Podpora rodin s dětmi. Jedná se o terénní službu poskytovanou v přirozeném prostředí rodiny. Kryštůfka bych nyní ráda podpořila v jeho nástupu do školky, problém je však v tom, že rodiče mu nemohou proplatit obědy. Proto jsme se s maminkou rozhodly požádat o finanční příspěvek Patrona dětí. Bez zaplacených obědů Kryštůfek nemůže do školky nastoupit, což komplikuje rodinnou situaci v tom, že si maminka nemůže najít zaměstnání a jejich finanční situace se tudíž nikterak nezlepší. Kryštůfek také přichází o příležitost seznámit se s vrstevníky, které v místě bydliště nemá. Školka pro něj představuje podnětné prostředí, do kterého se ale bez pomoci štědrých lidí nedostane.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,520 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kryštůfka, který bez zaplacených obědů nesmí do školky

Tříletý Kryštůfek má 5 starších sourozenců a jako benjamínek rodiny je patřičně opečovávaný. Všichni ho naprosto zbožňují a ledasco mu odpustí. Kryštůfek měl v září nastoupit do školky, jenže to se nestalo. Rodiče, kteří mají 4 školou povinné děti, totiž nemají peníze na úhradu obědů ve školce. Bez zaplaceného stravného ale Kryštůfka do školky nevezmou.

Tatínek pracuje, jenže má malý příjem, který stačí na úhradu jen toho nejnutnějšího, jako je nájemné, jídlo a základní hygienické potřeby. Na školní pomůcky, obědy a volnočasové aktivity už peníze nemají. Rodinná situace by se mohla zlepšit maminčiným nástupem do zaměstnání, to ale nepůjde, pokud Kryštůfek nebude ve školce. A protože rodiče nemají nikoho, kdo by jim v této situaci pomohl, prosí o příspěvek na Kryštůfkovy obědy ve školce vás. Sami to nezvládnou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě