Sabince na stravné ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole na 6 měsíců

Obrázek daru
Bc. Šárka  Zelenková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Šárka Zelenková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Sabinka je malá a neposedná holčička, která chodí druhým rokem do mateřské školy. Jako sociální pracovnice pracuji dlouhodobě s celou rodinou, tedy s maminkou i dalšími sourozenci - nejstarším Dominikem a Kristýnkou, kteří chodí do školy, a nejmladší Gábinkou. Sabinka je živé dítko s diagnostikovanou ADHD. Ráda navštěvuje školku a učí se novým věcem. Maminka jí však nyní nemůže uhradit stravné ve školce. Rodina je totiž dlouhodobě příjemcem dávek v hmotné nouzi, což je jejich jediný příjem. Výživné od tatínka je nepravidelné. Další pomoc je potom rodině poskytována formou potravinové pomoci, i to je ale někdy málo. Maminka je vedená na úřadu práce a zatím se jí nedaří najít si zaměstnání. A protože bez zaplacených obědů nemůže Sabinka školku navštěvovat, žádá maminka o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,514 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh předškolačky Sabinky, která bydlí se svojí maminkou a třemi sourozenci

Pětiletá Sabinka je šikovná holčička, která si každého získá svým úsměvem. Když se jí ale něco nelíbí, dokáže se i příkladně vztekat. Mezi její nejoblíbenější jídla patří bramborová kaše a z činností ji nejvíce baví dovádění ve školce s kamarády. Musí na sebe ale být opatrná. Na svět totiž přišla s vrozenou lámavostí kostí, takže je náchylnější k různým zraněním.

Sabinka bydlí s maminkou a 3 sourozenci v městském bytě. Maminka je rozvedená a aktuálně je vedená na úřadu práce. Skončila jí totiž rodičovská dovolená a zatím se jí nedaří najít si práci. Situaci jí ztěžuje i fakt, že pro svoji nejmladší, dvouletou dcerku nemůže najít místo ve školce. Pokud ale nebude rodinný benjamínek docházet do školky, nemůže maminka pracovat. Vystoupit z tohoto začarovaného kruhu však není snadné.

Nyní by potřebovala pomoci s úhradou stravného ve školce pro Sabinku, která se už zařadila mezi předškoláky. Rodina je závislá na sociálních dávkách, a i když Sabinčin tatínek platí výživné, na stravné to bohužel nestačí. Proto se maminka rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě