Samíkovi na letní dětský tábor

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní dětský tábor

Obrázek daru
Mgr. Marie  Nováčková
Patron příběhu

Mgr. Marie Nováčková

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Devítiletý Samík vyrůstá se svým mladším bratrem u prababičky. Chlapce nejprve opustila matka a byli svěřeni do péče otce. Ten je ale aktuálně ve výkonu trestu odnětí svobody, takže výchovu a péči o děti zajišťuje prababička. Svým pravnukům se snaží zajistit bezpečný a klidný domov, její finanční možnosti jsou však velmi omezené. Pobírá totiž pouze starobní důchod, který stačí na pokrytí jen těch nejzákladnějších výdajů. Na volnočasové aktivity dětí jí peníze nezbývají. Rozhodla se proto s mojí podporou požádat o pomoc s financováním letního tábora, který představuje pro Samíka jedinou možnost, jak strávit o prázdninách nějaký čas mimo domov.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Samíka, který vyrůstá u prababičky

Devítiletý Samík vyrůstá se svým mladším bráškou u prababičky. Když mu bylo 6 let, opustila ho maminka. Chvilku se o něj a jeho brášku staral tatínek, protože ale kvůli porušení zákazu řízení motorových vozidel putoval do vězení, skončili kluci u prababičky. A jsou u ní moc rádi.

Prababička se snaží chlapcům zajistit bezpečný a útulný domov, není to pro ni ale vůbec snadné. Její jediný příjem tvoří starobní důchod, který však vystačí na úhradu jen toho nejnutnějšího. Na nic dalšího už peníze nezbývají.

Samík si ale moc přeje odjet na letní tábor. Ví, že prababička na něj nemá peníze a je z toho smutný. Prababička má zase obavy, aby Samík přes léto neztratil kontakt se svými vrstevníky. Samík je společenský a kamarádský kluk a mezi ostatními dětmi je moc rád. Dejme mu proto šanci zažít 14 dní plných dobrodružství a pomozme jeho prababičce s úhradou tábora.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě