Samovi, Klaudince a Vlastičce na palandu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s přistýlkou pro 3 děti včetně matrací a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Sam, Klaudie a Vlastička jsou 3 s celkem 7 dětí. Společně se svými rodiči žijí v jednopokojovém bytě, jehož zařízení tvoří jedna manželská postel (lůžko pro 4 děti), rozkládací gauč (lůžko pro 3 děti) s konferenčním stolkem, postýlka (úložný prostor) a malá obývací stěna. Rodiče spí na zemi na matracích. Jedná se totiž o rodinu, která žije na hranici chudoby. Maminka je na rodičovské dovolené, tatínek se potýká s různými zdravotními problémy, a proto je těžko zaměstnatelný. Rodina tedy žije pouze z peněz od státu. Jelikož maminka nedosáhla žádného vzdělání a tatínek pouze toho základního, je komunikace s nimi velice obtížná. Věřím ale, že permanentním dohledem a pomocí se situace brzo zlepší. Cílem našeho spolku je vzbudit ve starších dětech větší zájem o školu, aby byly příkladem a pomocníky pro své mladší sourozence. Od září budou mít zajištěné zájmové kroužky i potřebná doučování, což je skvělé. Teď jsme se zaměřili na to, jak pro ně sehnat postele. Rodiče si v žádném případě nemohou dovolit postele pořídit, proto jsem jim s ohledem na jejich děti doporučila Patrona dětí. Pokud se povede, aby měly děti každé své lůžko a rodiče konečně spali na posteli, věřím, že to pro rodinu bude nový impuls pro to, aby svoji situaci začali řešit aktivněji.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,995 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh tří sourozenců, kteří si moc přejí mít vlastní postele

Sam (9 let) a Klaudinka (8 let) jsou dva školáci, kteří se dobře učí a domů nosí hezké známky. Jako starší sourozenci pak vysvětlují svojí mladší sestřičce Vlastičce (7 let), která v září nastoupí do 1. třídy, jak to ve škole chodí a že je tam vlastně docela zábava. Díky nim se Vlastička do školy moc těší.

Všichni tři si teď moc přejí vlastní postele. Zatím totiž spí společně na jedné, což není zrovna pohodlné. Jakmile se jeden z nich v noci otočí, okamžitě tím probudí ostatní. Sem tam se jim podaří se i pořádně nakopnout nebo se shodit navzájem z postele.

Rodiče, kteří dohromady vychovávají 7 dětí, jim však samostatné postele pořídit nemohou. Maminka je momentálně na rodičovské dovolené s dvouletým synem, tatínek nepracuje. Rodina je tak závislá na sociálních dávkách.

Děti ale potřebují chodit do školy odpočaté, což se bohužel zatím neděje. Pojďme jim proto dát šanci začínat den s energií a úsměvem a nechat bolavá záda minulosti. Bez naší pomoci mít vlastní postele zřejmě nikdy nebudou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě