Samovi na školní potřeby

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky pro 6. ročník ZŠ; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Lenka  Mazáčková
Patron příběhu

Bc. Lenka Mazáčková

kurátorka pro mládež

Komentář patrona

Jsem kurátorkou pro mládež a se Samuelem jsem se seznámila v roce 2016. Tehdy začal mít neomluvené hodiny ve škole. Samuela vychovává pouze maminka, otce chlapec nemá. Maminka je v současné době bez finančních prostředků, protože přišla o zaměstnání. Pobírá pouze přídavky na dítě ve výši cca 1 820 Kč a sirotčí důchod na dceru ve výši 5 080 Kč. Požádala si o dávky hmotné nouze, ale doposud žádné nedostala. Náklady na bydlení jsou ve výši 7 500 Kč, ale ani ty nemá prakticky z čeho zaplatit. Rodině tak vznikl dluh a dočasně jí byl odpojen plyn. Samuel se teď chystá do nové školy. V minulé škole se mu děti posmívaly, protože neměl vybavení a značkové věci jako ostatní. Hodně špatně se s tím srovnával. Nová škola pro něj teď znamená nový začátek. Samuel se těší i na to, že tam bude moci hrát florbal. Nejvíc ze všeho by ale potřeboval školní potřeby, na které teď maminka nemá peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,522 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna

Samík je můj jedenáctiletý syn. Je to uzavřený kluk, který se jen velmi těžko prosazuje. Ve škole se setkal s šikanou, což ho hodně poznamenalo. Protože své děti vychovávám sama, většinu svého času jsem vždycky trávila v práci. Samík tak postupně vyrůstal se svojí sestrou Sandrou. Ta se však na sklonku puberty přidala ke špatné partě dětí. Začala kouřit, chodit za školu. A Samík to od ní bohužel odkoukal.

Nyní se mi s pomocí výchovného poradce a kurátorky pro mládež daří obě děti zvládat. Kvůli výchovným potížím jsme se však dohodli, že Samík, stejně jako jeho sestra, nastoupí do malé školy na vesnici. Slibuji si od toho, že se v malém kolektivu bude cítit líp. A také bude více na očích.

Celý život jsem tvrdě pracovala, abych svým dětem dopřála vše, co potřebují. Velkou ránou tak pro mě bylo to, když jsem o práci nedávno přišla. Naše rodina se kvůli tomu ocitla v těžké finanční tísni. Nejpalčivěji to pociťuji nyní, kdy Samík potřebuje nové školní pomůcky. Dokud ale nenajdu jinou práci, nebudu schopná je Samíkovi zajistit. Nerada bych, aby se mu ostatní děti posmívaly za to, že ve škole nemá to, co potřebuje. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí a jeho dárce. Budeme moc vděční za jakoukoli pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě