Sáře a Samíkovi na vydatné školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy na 3 měsíce

Obrázek daru
Zuzana Vyroubalová, DiS.
Patron příběhu

Zuzana Vyroubalová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a pracuji s maminkou na řešení jejich složité životní situace (zejména bytové). Rodina se přistěhovala z Ostravy, a i když v Ostravě řádně ukončili nájem a na úřadu práce vyřídili všechny dokumenty, stalo se, že jim není vyplácen žádný příspěvek na bydlení (ani doplatek). Běžně hradí náklady na bydlení v azylovém domě úřad práce, u této rodiny se to však neděje. I přesto jsme našli řešení, maminka ale musí dluh rychle splatit. Rodina je hodně spořivá, maminka šetří, kde se dá. Na obědy ve škole však už peníze nezbývají.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,116 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svých dětí

Samík právě nastoupil do 2. třídy. Je to hodný a šikovný kluk, který mi doma pomáhá dohlížet na své sestřičky – šestiletou Sáru, která je čerstvým prvňáčkem, a Natálku, která je ještě mrňousek a nechodí ani do školky. Samíka baví kreslení a sportování, užívá si to i ve škole. Časem by si také přál chodit do kroužku fotbalu.

S dětmi bydlím v azylovém domě. Přítel a otec mých dětí nám v létě bohužel zkolaboval, takže nemohl chodit do práce. Teď už je však v pořádku a nastoupil do zaměstnání. Bude ale chvíli trvat, než dostane první výplatu a než zaplatíme náš dluh. V současné době nám totiž není vyplácen přídavek na bydlení. Část nebo většinu nákladů na pobyt v azylovém domě zpravidla hradí úřad práce, u nás se to však z nějakého důvodu neděje, takže máme vůči azylovému domu dluh 14 720 korun. Jsme ale v kontaktu s naší sociální pracovnicí, která nám pomáhá tuto situaci řešit. Jsme moc rádi, že si nás tady zatím nechávají, protože jinak bychom skončili na ulici.

Náš život se točí kolem neustálého spoření. Pomůcky do školy jsem Sáře a Samíkovi koupila, aktovky jsme sehnali přes hodné dárce s pomocí azylového domu. Také oblečení do tělocviku a obuv jsme posháněli, kde se dalo. Bohužel nám už nezůstávají peníze na úhradu obědů. Dětem vařím denně teplá jídla, ale peněz není nazbyt. Kdybych tak mohla vařit jen večeře a chystat svačiny, finančně by nám to velmi pomohlo. Oblečení, obuv nebo jiné potřebné věci si umím sehnat z druhé ruky, dokážeme žít skromně, ale peníze třeba právě na obědy se shání těžko. Proto prosím o pomoc touto cestou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě