Sárince na novou postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s kvalitní matrací, od společnosti Maxmax.cz

Obrázek daru
Rita Levinská
Patron příběhu

Rita Levinská

Pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Naše organizace poskytuje rodině služby prostřednictvím sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi nazvané Podpora rodiny. Spolupracuji s babičkou Sáry od prosince 2018, kdy sama požádala Charitu o spolupráci. Situaci řeší i s pracovnicemi OSPOD. Babička je vdova, o Sáru se stará již 8 let. Tatínka dívenka nezná, maminka jí odešla do zahraničí. Dříve s ní byla Sára v kontaktu alespoň prostřednictvím telefonu a skypu, v posledním půl roce však už žádný vzájemný kontakt mezi nimi neprobíhá. Pro Sáru to musí být těžké. S babičkou žije v pronajatém bytě v menší vesnici, spolu s nimi tam žijí další nájemníci. Sára nemá ani svoji postel, spí společně s babičkou na manželském dvojlůžku. Chybí jí i psací stůl, nemá svoji šatní skříň. Rodina trpí finančním nedostatkem, měsíční náklady na bydlení představují 90% celkového příjmu. Babička podala návrh k soudu na určení pěstounské péče k vnučce Sáře. Věřím, že Sáře by moc pomohlo, kdyby získala svoji vlastní postel, protože by to zároveň znamenalo mít kousek místa jen pro sebe. Do teď to tak nikdy neměla.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,088 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Holčičí království pro jedenáctiletou Sárinku v podobě vlastní postele

Maminka Sáry, moje dcera, odešla, když byly vnučce tři roky, za prací do zahraničí. Nakonec tam zůstala dodnes. O Sárinku jsme se starali s manželem, měli jsme 9 vlastních dětí. Manžel však před několik lety zemřel, a tak jsem na její výchovu zůstala sama. Dnes je mi přes 50 let, jsem po infarktu, mám zdravotní potíže, jsem v evidenci úřadu práce. Kvůli zdravotnímu stavu nemohu získat vhodnou práci, i když ji sháním.

Maminka Sáry založila v zahraničí novou rodinu, o dcerku se nezajímá a ani nám nijak finančně nepřispívá. Hospodařím proto s velmi omezeným finančním rozpočtem. Nájemné za byt, ve kterém bydlíme společně s rodinou mého syna, je velmi vysoké, takže nám měsíčně na živobytí zůstává nízká částka. Z té není možné nic ušetřit, nemůžeme si dovolit koupit žádné dražší věci. V pronajatém bytě máme se Sárinkou k dispozici jeden základně vybavený pokoj. Zařízení v něm je hodně opotřebené, nepěkné, postele proleželé.

Je mně moc líto, že se mnou zažívá Sára nedostatek. Vím, že vlastní postel je místo pro odpočinek, ostrov soukromí a osobní prostor a zároveň holčičí království. Moc bych ho vnučce přála.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě