Sárince na plenky a kojeneckou výživu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

plenky a kojeneckou výživu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Zdeňka  Jošková
Patron příběhu

Zdeňka Jošková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Sárinčinu maminku znám přibližně 8 let. Navštěvovala stejnou základní školu jako moje dcera a bývaly jsme sousedky. Mladá maminka se moc snaží, aby své nemocné dcerce zajistila vše potřebné, někdy ale ani veškerá její snaha nestačí. Před nedávnem navíc přišla o babičku, která jí hodně pomáhala a byla jí značnou oporou. Nyní by potřebovala pomoci s nákupem kojenecké výživy a plenek. Její příjem tvoří nízký rodičovský příspěvek, a i když její partner chodí příležitostně na brigády, na pokrytí všech důležitých věcí to ani zdaleka nestačí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,484 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh nemocné Sárinky

Začátek roku 2019 navždy změnil můj život. Na svět jsem totiž přivítala svoji krásnou holčičku Sárinku, na kterou jsem se ohromně těšila. Celou dobu těhotenství jsem si představovala, jak se učí chodit, jak si spolu hrajeme a chodíme na výlety. Samozřejmě jsem měla trošku strach, jestli to zvládnu, naštěstí mám ale partnera, který mi byl a je velkou oporou.

Radost ze Sárinčina narození však rychle vystřídala velká bolest. Sárinka je totiž nemocná – má diagnostikovaný tzv. Dandy-Walker syndrom. Jedná se o vzácné onemocnění, které postihuje vývoj mozku. U Sárinky se zatím projevuje zejména hromaděním mozkomíšního moku v mozku (tzv. hydrocefalus). Sárince také chybí část mozečku.

Zatím ještě není zcela jasné, jak moc bude Sárinka postižená. Většina abnormalit ve vývoji mozku se totiž ukáže až v průběhu prvního roku života. Každý den tak s obavami sleduji svoji dcerku a modlím se, aby se žádné další problémy neobjevily.

Se Sárinkou a svým partnerem bydlíme v malé garsonce. Partner chodí po různých brigádách, zatím se mu však nedaří najít si stálou práci. Já sice pobírám rodičovský příspěvek, protože je mi ale teprve 17 let a před narozením Sárinky jsem nepracovala, je příspěvek menší. Finančně tak na tom nejsme dobře a často si nemůžeme dovolit ani to nejzákladnější. Proto bych vás chtěla poprosit o finanční příspěvek na plenky a kojeneckou stravu pro Sárinku.

Díky vaší pomoci bych mohla ušetřit nějaké peníze, které budou v budoucnu potřeba na péči o moji nemocnou dcerku. Budu vděčná za jakoukoli pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě