Sárince na život bez bolestí

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitaci Armandi Neurostim Method; dar zajišťuje ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Obrázek daru
Martin Jarolím
Patron příběhu

Martin Jarolím

rodinný přítel

Komentář patrona

Jmenuji se Martin a s rodiči Sárinky se znám zhruba 7 let. Za tu dobu jsme se stali dobrými přáteli, takže mám možnost sledovat jejich osudy opravdu zblízka. Společně vychovávají tři děti, které trpí vážnými zdravotními problémy. Pečují o ně však s láskou a obrovským nasazením, což na nich nesmírně obdivuji. Jejich nejstarší dcerka Sárinka je křehká dívka, kterou sužují velké bolesti kostí a poruchy zažívání. Jakýkoli kontakt s jinými dětmi je pro ni velmi riskantní, protože nešetrný dotyk u ní může způsobit zlomeninu. Děti navíc dokážou být i kruté, a tak se jí někdy posmívají. Sárince s bojem proti bolestem pomáhají speciální rehabilitace, na které však už rodiče nemají peníze. Proto vás moc prosím o pomoc této úžasné rodině.

Společně jsme vybrali
celou částku 30,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Sárinky, která se pere se zvýšenou lomivostí kostí

Osmiletá Sárinka to nemá v životě vůbec snadné. Den co den totiž bojuje se zvýšenou lomivostí kostí, která jí zabraňuje žít tak, jak by si přála. Má za sebou řadu vážných zlomenin, trápí ji velké bolesti zad i nohou. K tomu se bohužel přidaly zažívací potíže, kvůli nimž je na bezlepkové, bezlaktózové a bezsójové dietě. A je z toho upřímně nešťastná.

Sárinka se se svými obtížemi nedokáže srovnat. Chce běhat venku, šplhat po stromech a hrát si s míčem. Nic z toho však nemůže, protože její tělo nevstřebává vitamíny a minerály, takže by si ublížila. V současné době prochází bisfosfonátovou terapií, ta ale zatím nepomáhá. Faktem však je, že se Sárinčina nemoc nedá vyléčit.

V současné době Sárinčini rodiče řeší zejména její bolesti. Na ty nejvíce pomáhá rehabilitace Armandi Neurostim Method, která je k tělu velice šetrná, proto ji může Sárinka podstupovat i se svojí zvýšenou lomivostí kostí. Když pro ni rodiče začali hledat vhodnou terapii, byla právě lomivost kostí důvodem, proč je v mnoha rehabilitačních centrech odmítli. Sárinka si už rehabilitaci touto metodou vyzkoušela a po desetidenní terapii její bolesti výrazně ustoupily. Rodiče by jí rádi rehabilitace opět dopřáli, problém je však v tom, že na to nemají dostatek peněz.

Tatínek pracuje, maminka se ale doma stará o čtyřletou Elinku, která trpí dětskou mozkovou obrnou a mikrocefalií. Rodinu doplňuje ještě pětiletý Samuel. Všem třem dětem bohužel chybí enzym diaminooxidáza, což znamená, že neumí štěpit histamin. Maminka proto vaří nízkohistaminovou dietu a potřebný enzym dětem dodává formou tablet.

Péče o tři nemocné děti je finančně dost náročná. Rehabilitace, které Sárinka potřebuje, jsou drahé a pojišťovny na ně nepřispívají. Protože však představují jedinou možnost, jak Sárinku zbavit bolestí zad i nohou, rozhodli se její rodiče požádat o pomoc s jejich financováním Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě