Sašovi a Matyáškovi na novou palandu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandy; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Martina Krejčířová
Patron příběhu

Mgr. Martina Krejčířová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka dětí se do naší služby dostala na doporučení Magistrátu města Přerova. V současné době využívá jednak humanitární pomoc, kterou Charita Přerov poskytuje, a také je klientkou Občanské poradny. V loňském roce jsme mamince pomáhali s pořízením kočárku pro mladšího syna a dětské cestovní postýlky. Přibližně jednou za měsíc dochází matka pro potraviny. Maminka žije s dětmi v nájemním bytě 3+1. Je s dětmi sama, otec se o ně nezajímá, výživné nehradí. Maminka je do srpna letošního roku na rodičovské dovolené a pobírá rodičovský příspěvek a přídavky, celkem ve výši 8 710 korun. Na nájem doplácí 2 400 korun. V bytě je plíseň, děti jsou často nemocné, nejčastěji s kašlem. Byt byl v loňském roce opravován, ale po opravě se znovu objevila plíseň. Maminka se snaží věc s majitelem řešit. Starší syn spí s maminkou v její posteli. Mladší syn spí v cestovní postýlce. S pořízením nových postelí se pro děti vytvoří důstojné prostředí pro odpočinek a spaní.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,345 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Saša a Matyášek touží po svých vlastních postelích

Bráškové Saša a Matyáš žijí se svojí maminkou v pronajatém bytě. Alexandrovi je 6 let, Matyáškovi 20 měsíců. Maminka je nyní finančně závislá pouze na rodičovském příspěvku, takže když zaplatí vše, co každý měsíc potřebuje, zbyde jí na útratu 3 900 korun. Trápí ji, že synům nemůže dopřát vše, co by chtěla a co by potřebovali. Matyášek je malý, ale u Saši se už musí hodně snažit, aby nepoznal, jak moc je to někdy těžké. Maminka dobře ví, jak dlouho si přeje starší syn vybavení do dětského pokojíčku, ale obává se, že na něj nemá šanci snad nikdy našetřit.

Pokud se však podaří najít lidi ochotné jí pomoci splnit klukům jejich sen, aby si mohli v klidu domů pozvat kamarády a nemuseli se stydět za staré věci, bude nesmírně všem vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě