Sašovi na jeho úplně první kolo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětské kolo a helmu; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Martina Krejčířová
Patron příběhu

Mgr. Martina Krejčířová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Sašova maminka je klientkou Občanské poradny a poradny pro dlužníky. Spolupracuje s námi při řešení své nepříznivé sociální situace. Rodině jsme poskytovali humanitární pomoc jednak formou potravin, a také formou pomoci nákupu kočárku a postýlky pro Sašova mladšího brášku Matyáška. Saša bydlí s maminkou a bráškou v pronajatém bytě. Jeho otec neuznal otcovství, nezajímá se o něj a výživné nehradí. Maminka je tak na obě děti sama. V současné době je na rodičovské dovolené, takže příjem rodiny je opravdu malý. Saša si už velmi dlouho přeje kolo, maminka mu ho ale v žádném případě nemůže pořídit. Díky vašemu finančnímu příspěvku by však své vysněné kolo mít mohl, což by mu umožnilo aktivně trávit čas se svými vrstevníky při aktivitě, která je pro děti jeho věku běžná, zároveň však důležitá.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,516 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šikovného Saši, který si ze všeho nejvíc přeje kolo

Šestiletý Saša je šikovný kluk, který si uvědomuje, že to jeho maminka nemá vůbec snadné. Na něj a jeho dvouletého brášku totiž zůstala sama a často se potýká s nedostatkem peněz. Saša se jí občas ptá, proč nemůže mít třeba kolo, když všechny děti kolem kola mají a prohánějí se na nich venku. Pro maminku je nesmírně těžké mu odpovídat.

Sašův otec se o své syny nezajímá a na jejich výchově se finančně ani jinak nepodílí. Maminka je závislá na rodičovském příspěvku, ze kterého jen tak tak uhradí ty nejzákladnější potřeby. Na nic navíc nezbývají peníze.

Protože ale chce, stejně jako každá maminka, pro své děti jen to nejlepší, rozhodla se po dlouhém rozvažování požádat Patrona dětí o pomoc s pořízením kola pro Sašu. Je to totiž jediná věc, kterou si její šikula opravdu přeje. Díky kolu by Saša konečně mohl jezdit venku s dětmi ze sousedství a prožívat to opravdové, radostné dětství.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě