Sebastiánkovi na vlastní postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel včetně matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lenka  Stajčevová, DiS.
Patron příběhu

Lenka Stajčevová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Se Sebastiánkovou rodinou se pravidelně setkávám v rámci Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Rodina trpí nedostatkem financí, i když se oba rodiče snaží – maminka pracuje na částečný úvazek jako uklízečka a tatínek jako dělník ve středisku městských služeb. Po zaplacení nájemného, energií a dalších nutných výdajů jim zbývá stěží na živobytí. Sebastiánek navštěvuje mateřskou školu, což představuje další výdaje za vzdělávání a dopravu. Rodinu také trápí dluhy. Sebastiánek nyní spí na společné matraci na zemi s rodiči, ráno ho často bolí záda, a pak je ve školce unavený. Díky vašemu finančnímu příspěvku by ale konečně mohl mít vlastní postel, která by byla jeho malým královstvím.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,128 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého šikovného synka

Pětiletý Sebastiánek chodí moc rád do školky. Každý den se tam ohromně těší, a když ví, že ho ve školce čeká něco opravdu zajímavého, nemůže ani dospat. Jsem ráda, že naše paní učitelky vytvořily prostředí, kde se děti cítí dobře. Sebastiánek má také moc rád zvířátka. Úplně nejvíc ale miluje našeho křečka, o kterého se vzorně stará. V poslední době ho zaujal i fotbal a rád by chodil do fotbalového kroužku. Třeba máme doma budoucího slavného fotbalistu.

Nedávno jsme se se Sebastiánkem a jeho tatínkem přestěhovali do městského bytu, kde se postupně zabydlujeme. Bohužel nám aktuálně chybí peníze na potřebné vybavení bytu. Nikdo z nás tak například nemá postel, všichni tři spíme společně na jedné matraci na zemi. Já a manžel to ještě chvíli vydržíme, pro Sebastiánka bychom si ale přáli novou postel co nejdříve. Občas se náš chlapeček totiž vzbudí s bolavými zády, což mě hodně trápí. Já i manžel pracujeme, naše příjmy ale stačí jen na pokrytí nájemného, energií, potravin a splátku dluhů. Na nic dalšího už peníze nezbývají.

Vědomí, že nemůžete svému dítěti dopřát vlastní postel, je strašné. Někdy je ale potřeba zahodit vlastní hrdost a požádat o pomoc. A tak vás moc prosím o finanční příspěvek na postel pro Sebastiánka. Věřím, že když uvidí, jak hodní jsou lidé kolem, bude jednou sám pomáhat těm, kteří to potřebují.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě