Sedačka do koupele pro Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální sedačku do vany Splashy pro děti s postižením; dar zajišťuje MEDICCO s.r.o.

Obrázek daru
Kateřina  Kundrátová
Patron příběhu

Kateřina Kundrátová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Adámka a jeho rodinu znám ze služby rané péče, kterou rodina využívá asi rok a půl. Jako poradkyně rané péče je navštěvuji zhruba 1x měsíčně, kdy s rodiči sdílím jejich potřeby týkající se péče o Adámka a zároveň společně pracujeme na jeho psychomotorickém rozvoji. Adámek má těžkou hypotonickou formu dětské mozkové obrny a epilepsii. Nyní, ve věku 2 let, odpovídá jeho hrubá motorika cca 2 měsícům věku dítěte. Adámek udrží jen krátkodobě oční kontakt, a to ne vždy, jeho hlava je většinou stočená na jednu stranu, není ve středu těla. Na bříšku má potíže s jejím zvednutím, krátkodobě ji sice zvedne, ale nevydrží dlouho. Opora o horní končetiny je nestabilní, ruce má pořád v pěst. Adámek docela dobře reaguje na zvuky a vnímá své okolí, má tzv. "jiskru v oku", ale nemá možnost díky fyzickému handicapu adekvátně reagovat na pomůcky a hračky, proto je také těžké odhadnout jeho mentální úroveň. Adámek žije v klidném a harmonickém prostředí, kde se mu rodiče maximálně věnují a snaží se, aby měl co nejkvalitnější péči. Pravidelně s ním dojíždějí na fyzioterapii a logopedii, plánují pokračovat také v hipoterapii. Maminka se rovněž snaží vzdělávat v různých rehabilitačních metodách. Naposledy se zúčastnila semináře Feldenkraisovy metody, kterou nyní s Adámkem za asistence fyzioterapeutky zkouší. Péče o Adámka je pro rodiče finančně náročná, proto by nyní potřebovali pomoc s pořízením speciální koupací sedačky. Ta jim pomůže zvládnout náročné polohování jejich synka při koupání a samotnému Adámkovi přinese nové zážitky a pocity při této aktivitě.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,499 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého postiženého synka Adámka

S manželem jsme rodiči výjimečného kluka, kterého z celého srdce milujeme. Jeho jméno je Adámek a zbožňuje všechny chrastící a hrající hračky.

Adámek v srpnu oslavil 2. narozeniny, vývojově je ale na úrovni tříměsíčního dítěte. Od narození ho trápí opožděný vývoj, v současné době lékaři dokonce hovoří o zastaveném vývoji. Má diagnostikovanou psychomotorickou retardaci, epilepsii a hypotonický syndrom, který se projevuje svalovou ochablostí celého těla. Adámek bohužel neudrží hlavičku, což omezuje jeho schopnost očního kontaktu, cíleně se nepohybuje a trpí na dyskineze, což je porucha souhry normálních pohybů.

Adámek nám hodně roste, a tak je pro nás čím dál obtížnější obstarat jeho každodenní hygienu. Jen z večerního koupání se stává dobrodružná akce. Velmi by se nám proto hodila speciální sedačka do vany, která by nám proces koupání usnadnila. Je navržena tak, aby se dala umístit na dno vany, takže se dítě může ponořit do vody. Naklápěcí funkce sedačky umožňuje dětem se sníženou kontrolou stability hlavy sedět, vyměnitelné pěnové podpory zase slouží jako podpěrka pod hlavu a bočnice. Sedačka disponuje také pětibodovým fixačním pásem, který se dá uchytit do tříbodové podpěry, a tím mytí ještě více usnadnit.

Pořízení takové sedačky však vyjde na 13 499 korun, což si v tuto chvíli nemůžeme dovolit. A pojišťovny nám bohužel nic nepřispějí. Proto jsme se s manželem rozhodli požádat o finanční příspěvek vás. Budeme vám vděční i za tu nejmenší pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě