Serence na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole

Obrázek daru
Veronika Drozdová, DiS.
Patron příběhu

Veronika Drozdová, DiS.

sociální pracovnice Intervenčního centra Karlovarského kraje

Komentář patrona

Serenky maminku jsem poznala v rámci Intervenčního centra Karlovarského kraje. Dlouhodobě byla vystavena fyzickému i psychickému domácímu násilí ze strany Serenčina otce. Nakonec se s ním rozešla, aby ochránila sebe i nezletilou dceru. Otec na výchovu svojí dcery nepřispívá, maminku navíc nebezpečně sleduje. Maminka udělala všechno pro to, aby ochránila sebe i dceru, její finanční situace ale není dobrá. Proto by nyní byla ráda za finanční výpomoc při hrazení obědů ve školce. Obě dvě si pomoc zaslouží. Maminka se o Serenku stará velmi dobře, dbá na to, aby měla vše, co potřebuje, a aby byla šťastná. O Serence mluví moc hezky a svoje potřeby podřizuje jejím.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Serence ve školce nekručelo v bříšku

S dcerkou Serenkou (5 let) žiji v nájemním bytě 1+1 v Karlových Varech. Serenka je mi velkou oporou, je veselá, dobrosrdečná a hodná. Moc mi pomáhá a neustále rozdává úsměvy na všechny strany. Ráda chodí do školky, kde má spoustu kamarádů. Rozhodně se ale nedá říct, že by prožívala radostné dětství.

Dítě jsem si vždycky moc přála, ale dlouho jsem nemohla otěhotnět. Naštěstí se stal zázrak a na svět přišla Serenka. Je to moje vymodlená holčička. Po celou dobu těhotenství jsem však byla sama. Serenčin otec páchal v době mého těhotenství trestnou činnost, proto byl odveden do výkonu trestu. Kdyby mi v té době nepomohla rodina a blízká kamarádka, neměla bych pro očekávané miminko ani výbavu, ani zázemí.

Otec Serenky se z vězení vrátil, když byl dceři 1 rok. Měsíc po návratu se k nám choval hezky, poté ale začaly problémy. Pokračoval v trestné činnosti, celé dny nebyl doma a volný čas trávil se svými kamarády. Když přišel domů se špatnou náladou, vyléval si to na mně a na naší dceři. Vulgárně nám nadával, fyzicky nás napadal. Facky do obličeje a tahání za vlasy, to u nás bylo na denním pořádku. Vůči mně však byly jeho fyzické útoky razantnější. Nejednou jsem dostala pěstí do obličeje a do hlavy. Všem incidentům byla bohužel přítomna i naše dcera, která se samozřejmě kvůli těmto zážitkům svého otce bojí.

Partnera jsem nakonec opustila. Doufala jsem, že když od něj odejdeme, začneme nový život. Bývalý partner mě ale začal stalkovat. Stalking řeším s pomocí Intervenčního centra pro Karlovarský kraj.

Neustálý strach z mého dnes už bývalého přítele pravděpodobně přispěl k tomu, že mám zdravotní problémy. Ty doprovází silné bolesti a omezení v pohybu. Čekají mě různá vyšetření a také operační zákrok. Rovněž Serenka na tom není zdravotně nejlépe. Od mala trpí silným astmatem a alergiemi, které tlumíme léky.

Všechny tyto okolnosti nás dovedly do tíživé finanční situace. Serenky otec na potřeby dcery nijak nepřispívá, neplatí ani alimenty, které mu určil okresní soud v Karlových Varech. Já jsem momentálně v pracovní neschopnosti a v evidenci na úřadu práce. Bohužel si v tuto chvíli nemohu dovolit uhradit Serence obědy ve školce. Přála bych si, aby měla ve školce teplé jídlo a mohla trávit polední čas u oběda se svými kamarády. A hlavně aby neměla hlad.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě