společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Šikovné studentce Sáře na lyžařský výcvik

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský kurz

Obrázek daru
Petra  Vojtěchová
Patron příběhu

Petra Vojtěchová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Sára je sportovkyně tělem i duší. Ráda by v zimě odjela na lyžařský výcvik, protože ji lyžování ohromně baví. Rodina, kterou tvoří maminka a dvě dcery, se dlouhodobě potýká s těžkou životní situací a Sára si podle mě zaslouží na chvilku si odpočinout od všech starostí. Protože jí však maminka nemůže lyžařský výcvik dopřát, obrací se s mojí podporou na Patrona dětí. Sáře zvládla nakoupit potřebné lyžařské vybavení, na samotný kurz už ale peníze nezbyly.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh šikovné studentky Sáry

Patnáctiletá Sára je pilná a chytrá dívka, která začala v letošním školním roce navštěvovat ekonomické lyceum. Dostat se na tuto školu byl její velký sen a já jsem moc ráda, že se jí splnil. Kromě učení se zvládá věnovat i různým sportům, nejraději má ale házenou. Sára je také zdatnou lyžařkou a ráda by své dovednosti ještě o něco zlepšila. Chtěla bych jí proto dopřát lyžařský kurz, bohužel si ale nemůžu dovolit ho zaplatit.

Když byla Sára malá, bydlely jsme spolu v utajovaném azylovém domě. Její otec byl totiž agresivní, a když ji fyzicky napadl, neváhala jsem a okamžitě jsem od něj se Sárou utekla. Svého otce se Sára dodnes bojí a vůbec se s ním nestýká. Vyrovnat se s tím jí pomáhá dětský psycholog.

Dnes bydlíme v malém bytě, kde má Sára vlastní pokoj. Snažím se jí dopřát to nejlepší, co můžu, mám dokonce dvě zaměstnání, výdaj v podobě lyžařského výcviku si ale nemůžu dovolit. Protože ale vím, že jí lyžák udělá obrovskou radost, rozhodla jsem se požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě