Simonce na asistenci ve škole

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní asistenci ve škole do konce školního roku

Obrázek daru
Mgr. Lenka Kohoutková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Kohoutková

poradenská pracovnice - Fakultní nemocnice Hradec Králové, Dětská klinika – Centrum provázení

Komentář patrona

Simonku znám z odlehčovacího pobytu naší pacientské organizace Rett Community, kam loňské léto dorazila společně s mamkou a mladší sestrou. Na první pohled je to krásná zdravá slečna, ani se mi proto nechtělo věřit, že má Rettův syndrom, vzácné a velmi závažné onemocnění. Simonka má vzhledem k častým epileptickým záchvatům potíže s pamětí, má pomalejší tempo a v podstatě se všemi činnostmi potřebuje pomoci. Má však velký potenciál, a pokud by měla vlastního osobního asistenta, který by ji ve škole pomáhal s činnostmi a udržením pozornosti, vylepšily by se i její výsledky. Potom by mohla zůstat v běžné škole se svými spolužáky, které má ráda. Aby mohla maminka chodit do zaměstnání a zabezpečit děti, platí Simonce asistenci k vyzvedávání ze školy. Tolik potřebného asistenta, který by Simonce pomáhal přímo ve škole, si ale maminka nemůže dovolit. Tak co, pomůžeme jim?

Společně jsme vybrali
celou částku 12,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Simonka mohla zůstat v běžné škole se svými kamarády

Dvanáctiletá Simonka trpí vzácnou mutací Rettova syndromu. To se projevuje zejména častými a silnými epileptickými záchvaty, které jí občas znemožňují chůzi a dostanou ji až na vozík. Přitom vypadá jako bystrá slečna, samostatná a šikovná. Ve skutečnosti ale potřebuje neustálý dohled, pomoc a hlídání. Je to velká holka, která však chováním připomíná holčičku ze školky.

V současné době bydlí s mladší sestřičkou a maminkou v pronajatém bytě 1+1. Maminka poletuje mezi prací a starostí o obě slečny. V noci je neustále na pozoru, v epileptickém záchvatu by si totiž Simonka mohla ublížit. V lehkém spánku čeká na typický zvuk a hned startuje s lékem. Rodina se však navzdory potížím snaží žít běžný život. Maminka je celý den v práci, obě holky ve škole, navečer jsou spolu doma.

Simonka zatím školu s pomocí zvládá. V současné době má vlastního asistenta, a to díky projektu Patron dětí, kterému se podařilo vybrat dostatek finančních prostředků na úhradu osobní asistence do poloviny května. Maminka by nyní ráda požádala o pomoc s jejím financováním do konce školního roku. Simonka asistenta potřebuje, bez něj by totiž nemohla zůstat v běžné škole. Mamince však na něj v rodinném rozpočtu nezbývají peníze.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě