Škola v přírodě a bruslení pro 3 sestřičky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky, školu v přírodě a bruslení pro 3 děti

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Lucinka je usměvavá slečna, vždy slušná a vstřícná. Ve škole jí to jde, protože je dříč a snaží se. Adélka je nadšeným prvňáčkem a Natálka je malá parádnice. S jejich rodinou se znám od května loňského roku, kdy jsem s nimi začala spolupracovat jako sociální pracovnice. V té době se přestěhovali na ubytovnu, což pro holčičky nebylo vhodné prostředí, rodiče se ale snažili, aby jejich 5 dcer bylo spokojených. Když už to vypadalo, že se blýská na lepší časy, přišla však rána. Tatínek musel nastoupit do výkonu trestu a maminka zůstala na děti sama. Situace to byla více než náročná, ale maminka ji zvládla. Díky pomoci ostatních našla pro svojí rodinu nový byt, kde mají holčičky místo na hraní a kde se cítí doma. Tím však vyčerpala všechny své úspory. Proto se nyní obrací na Patrona dětí s žádostí o pomoc s úhradou škol v přírodě, školních pomůcek a bruslení, na které budou holky docházet se svými spolužáky.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svých dcer

Není to tak dávno, co jsem zůstala sama na 5 dcer. Můj partner totiž nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody a ze mě se ze dne na den stala samoživitelka. Dříve jsem s dětmi bydlela na ubytovně, pak se mi ale podařilo sehnat krásný byt, ze kterého máme velkou radost. Holky v něm mají konečně vlastní prostor, v němž si mohou hrát a který nazývají domovem.

Stěhování mě však zcela finančně vyčerpalo, takže jsem teď bez jakýchkoli úspor. Tři z mých dcer už ale chodí do školy a rády by se svými spolužáky chodily na bruslení a zúčastnily se školy v přírodě. V průběhu školního roku jim navíc musím dokoupit některé školní potřeby, na ty ale nemám peníze.

Lucinka, která půjde do 4. třídy, druhačka Natálka a prvňáček Adélka si jsou hodně blízké. Rády si spolu hrají a nedávno jsem je slyšela si povídat právě o bruslení a škole v přírodě. Jedna druhou přesvědčovaly, že nevadí, že se těchto akcí nezúčastní, já ale vím, že je jim to moc líto. A protože chci, aby byly šťastné a zažívaly stejné radosti jako jejich kamarádi ve škole, prosím vás o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě