Škola v přírodě a letní tábor pro Samíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě a letní tábor

Obrázek daru
Mgr. Marie  Nováčková
Patron příběhu

Mgr. Marie Nováčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a se Samíkovou rodinou spolupracuji od roku 2017. Samík navštěvuje 3. třídu a společně se svým mladším bratrem je v péči své prababičky, která má 72 let. Před koncem školního roku by se měl zúčastnit školy v přírodě a v srpnu letního tábora. Jelikož babička pobírá jen starobní důchod a rodiče výživné nehradí včas, pravidelně a ve stanovené výši, nezůstávají jí na úhradu školy v přírodě a tábora peníze. A tak se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Díky vám Samík nebude vyloučený ze školního a dětského kolektivu a bude mít i přes svůj nelehký životní osud hezké vzpomínky na dětství.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,250 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Samíka, který vyrůstá u prababičky

Desetiletý Samík vyrůstá se svým mladším bráškou u prababičky. Protože jejich rodiče nebyli schopni se o kluky řádně postarat.

Samík je citlivý, ochotný a snaživý chlapec, který má moc rád různé sporty. Chodí do kroužku házené a florbalu, a dokonce i do vaření. Na jaře se jeho třída chystá na školu v přírodě a Samík by samozřejmě chtěl jet také. O loňských letních prázdninách byl i na táboře a moc se mu tam líbilo, a tak se prababičky chodí ptát, jestli letos pojede znovu. Ta mu ale nic takového slíbit nemůže.

Prababička se snaží chlapcům zajistit bezpečný a útulný domov, není to pro ni však vůbec snadné. Její jediný příjem tvoří starobní důchod, který vystačí jen na úhradu toho nejnutnějšího. Na nic dalšího už peníze nezbývají. Pojďme proto Samíkovi na letní tábor i školu v přírodě přispět my. Zaslouží si to.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě