Škola v přírodě pro Aleška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Alena Hechtová
Patron příběhu

Alena Hechtová

editorka a projektová manažerka portálu Šance Dětem

Komentář patrona

Všechny tři chlapce jsem poznala během natáčení série videodokumentů pro Šanci Dětem. Tyto videodokumenty odrážejí osudy rodičů s dětmi, kteří se ocitli v situaci, kdy si sáhli na hranu svých možností a bez pomoci by se jen těžko vzpamatovávali. Všichni čtyři statečně bojují s nepřízní osudu - i když je pochopitelné, že největší břímě musí nést právě maminka. Pokora a odvaha vše zlomit mě během natáčení a jejich vyprávění velmi zasáhla. Chlapci žijí sami s matkou, která na tom není finančně nejlépe, i když se sama velmi snaží - například několika pracovními úvazky. Bez pomoci okolí by z vydělaného příjmu jen velmi těžko platila chlapcům obědy a běžné pomůcky do školy. Škola v přírodě chlapci pomůže, aby nebyl vyčleněn z třídního kolektivu, pomůže mu poznat jiné prostředí a určitě mu přinese nové zážitky prožité společně s kamarády ze školních lavic.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,850 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Alešek je hodný a aktivní kluk, který žije se svojí maminkou a dvěma brášky. Rád chodí na výlety a do různých kroužků. Hraje fotbal, jezdí na kole a hrozně nerad sedí doma a nudí se. Pochází z věřící rodiny a všichni pravidelně chodí do kostela – kluci v něm také ministrují. Všichni sourozenci navštěvují kroužek náboženství, chodí do skautského oddílu a Misijního klubka. Alešek teď má možnost jet na školu v přírodě, kam se moc těší. Maminka ale na takový výdaj nemá v rodinném rozpočtu peníze.

Maminka své syny vychovává sama, a to od roku 2014, kdy od nich táta odešel. I když to pro ni nebylo jednoduché, vždycky se snažila být pro své kluky oporou. Dělala vše pro to, aby situaci snášeli co možná nejméně bolestivě.

Našla pro svoji rodinu byt, kde bydleli zhruba dva roky. Aby ale splatila půjčku, kterou si kvůli stěhování musela vzít, měla šest různých pracovních dohod. Pro všechny to bylo šílené období. Naštěstí už je to za nimi. Nyní bydlí v hezkém bytě 2+1, který jim přidělilo město. Původně byl byt úplně prázdný, ale jako zázrakem dostali během několika dní od laskavých lidí veškeré vybavení. Maminka si každé takové pomoci velmi váží a je šťastná, že jsou kolem ní lidé s dobrým srdcem.

Maminka nyní pracuje v call centru. I přesto, že má pravidelný příjem a otec na své syny platí výživné, nemůže klukům dopřát vše, co potřebují. S penězi, které vydělá, tak tak vyžijí. Proto je v současné chvíli nad její finanční možnosti zaplatit Aleškovi školu v přírodě. Alešek je velký dobrodruh a byl by hodně nešťastný, kdyby se takového dobrodružství nemohl zúčastnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě