Škola v přírodě pro autistu Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě s doprovodem

Obrázek daru
Venuše Firstlová
Patron příběhu

Venuše Firstlová

Centrum služeb pro zdravotně postižené Louny o.p.s.

Komentář patrona

Péťu a jeho maminku jsem poznala v poradně pro osoby se zdravotním postižením. Péťa má Aspergerův syndrom, ADHD a další zdravotní problémy. Potřebuje neustálý doprovod a dohled. V příštím roce by rád odjel se svými spolužáky na školu v přírodě, protože ale nemůže jet sám, musela by s ním vyrazit i maminka jako jeho asistentka a sestřička, která nemůže zůstat sama doma. Maminka si ale takový výdaj nemůže dovolit, proto prosí o příspěvek na školu v přírodě vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Péti s Aspergerovým syndromem

Jedenáctiletý Péťa je veselý a hravý kluk. Moc ho baví rozebírat věci na součástky, má rád traktory a vyrábění různých věcí z kartónů. Od svých vrstevníků se ale odlišuje. Péťa je totiž kluk s poruchou autistického spektra známou jako Aspergerův syndrom.

Péťa navštěvuje školu, kde je moc rád. Má tam bezva spolužáky, mezi nimiž se cítí dobře. Celá třída se v 2. pololetí chystá na školu v přírodě a Péťa by také rád jel. Jeho maminka, která se o něj a jeho sestřičku stará už osmým rokem sama, na to ale nemá dostatek peněz.

Situaci navíc komplikuje fakt, že malý autista nemůže jet sám. Proto by maminka musela jet s ním jako jeho asistentka a ještě přibrat Péťovu sestřičku, která nemůže zůstat sama doma. Maminka ale nemá dost peněz na to, aby školu v přírodě zaplatila jedné osobě, natož třem. Protože však chce Péťovi tento zážitek dopřát, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě