Škola v přírodě pro Lukáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Barbora Bartakovičová, DiS.
Patron příběhu

Barbora Bartakovičová, DiS.

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Lukáškovou rodinou spolupracuji v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Lukášek momentálně žije se svým tatínkem a bratrem, matka je ve výkonu trestu odnětí svobody. Tatínek byl v době matčina uvěznění v dlouhodobé pracovní neschopnosti, což se negativně odrazilo na finanční situaci rodiny. Tatínek už naštěstí do zaměstnání chodí, přesto si zatím nemůže dovolit financovat mimoškolní a nadstandardní školní aktivity dětí. Aktuálně tak Lukáškovi není schopen uhradit školu v přírodě. Pomozme proto rodině v obtížné situaci a dejme Lukáškovi šanci zažít něco mimořádného. Na škole v přírodě by třeba alespoň na chvilku zapomněl na fakt, že má maminku ve vězení.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Lukáška, kterého vychovává sám

Říká se, že cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Vytváříme si vize a plány a myslíme si, že život půjde tak, jak si přejeme. Bohužel, realita se většinou odehrává zcela mimo naši vůli. Nikdy by mě například nenapadlo, že zůstanu sám na výchovu svých dvou synů. Nikdy bych si nepomyslel, že matka mých dětí skončí ve vězení. A už vůbec by mě nenapadlo, že někdy budu prosit o pomoc. A přesto se to všechno děje.

Když maminku mých synů zavřeli, byl jsem zrovna ze zdravotních důvodů v pracovní neschopnosti. Najednou bylo financování celé domácnosti pouze na mně a já si uvědomil, že bez partnerčina příjmu to bude hodně zlé. S chlapci jsme se naučili žít skromně a já si každý den přál, aby mi už bylo lépe a mohl jsem nastoupit do práce. Mé přání se naštěstí před měsícem splnilo, takže už konečně pracuji. Bude ale trvat ještě nějaký čas, než se finančně zahojíme.

Můj devítiletý Lukášek by zanedlouho rád odjel se svojí třídou na školu v přírodě. Moc se tam těší a ve škole i doma o ničem jiném nemluví. Bohužel, naše finanční situace mi neumožňuje Lukáškovi školu v přírodě zaplatit. Protože ho však o tento zážitek nechci připravit, prosím o pomoc vás. Lukášek je moc šikovný a doma mi pomáhá, jak jen může. Miluje svého pejska a pravidelně ho venčí. Rád hraje fotbal, chodí do lesa na houby a užívá si rybaření. Je veselý a společenský a v kolektivu dětí je strašně rád. Byl by proto opravdu nešťastný, kdyby jako jediný ze třídy nikam nejel.

Věřte mi, že požádat o pomoc pro mě není vůbec snadné. Kvůli svým synům však bez váhání spolknu svoji hrdost a udělám všechno pro to, aby byli šťastní.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě