Škola v přírodě pro Markétku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Bc. Václav  Brejcha
Patron příběhu

Bc. Václav Brejcha

sociální pracovník

Komentář patrona

S Markétčinou rodinou dlouhodobě spolupracuji jako kurátor pro děti a mládež v rámci OSPOD. Markétčina maminka pochází ze Slovenska a po svém přestěhování do České republiky před několika lety potřebovala pomoci. Zpočátku využívala pomoc různých sociálních služeb, postupem času se nám naštěstí podařilo její obtížnou počáteční situaci stabilizovat. Maminka je momentálně vedena na úřadu práce, aktivně si však hledá práci. Kvůli častým absencím z důvodu péče o její dvě děti jí byl opakovaně ukončován pracovní poměr. Po nějakém období ale byla vždy přijata zpět. Momentálně tedy nepracuje, takže se ona a její dvě děti potýkají s nedostatkem peněz. Rodině velmi pomáhá nadace Obědy pro děti, která Markétce i jejímu bráškovi hradí školní obědy. Školu v přírodě, na kterou se Markétčina třída chystá, už však musí maminka financovat sama, což si bohužel nemůže dovolit. Markétka je ve třídě relativně nová a své spolužáky stále ještě dobře nezná. Proto by jí škola v přírodě mohla pomoci více se zapojit do třídního kolektivu. Bez finanční pomoci jiných lidí ale nikam nepojede.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí dcerky, která by ráda jela na školu v přírodě

Jsem maminkou dvou úžasných dětí, čtrnáctileté Markétky a jedenáctiletého Aleška. Alešek je hyperaktivní a někdy to s ním není snadné. Markétka je zase v zajetí puberty, což je náročné pro nás obě. Jinak je to ale skvělá holka, která mi moc pomáhá.

Své děti vychovávám sama, Markétky tatínek zemřel. Dříve jsem měla dobře placenou práci, ale protože jsou děti často nemocné a já nemám nikoho, kdo by mi je pohlídal, propustili mě pro opakovanou absenci. A to se bohužel děje pořád dokola. Máme proto lepší měsíce, kdy mám pravidelný příjem, které se střídají s měsíci, kdy jsem téměř bez peněz. Pocházím totiž ze Slovenska, a i když mám v Čechách trvalý pobyt, na většinu dávek sociální pomoci nedosáhnu.

Snažím se, aby Markétka i Alešek měli vše, co potřebují, čas od času ale na něco peníze nezbývají. V tuto chvíli nemůžu Markétce dopřát školu v přírodě, na kterou se moc těší. Markétka si samozřejmě uvědomuje, že na tom finančně nejsme, a myslím, že trošku počítá s tím, že nikam nepojede. Já se ale nevzdávám naděje na to, že se mi podaří peníze na školu v přírodě sehnat. A Patron dětí a jeho dárci jsou mojí nadějí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě