Škola v přírodě pro nadějného matematika Danečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Bc. Lenka Hurtová
Patron příběhu

Bc. Lenka Hurtová

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Danečka znám téměř 5 let díky jeho mamince, která spolupracuje se sociálně aktivizační službou. Danečkovi jsem pomáhala připravit se k nástupu do školy. Chlapec nyní chodí do 2. třídy a koncem září má možnost odjet na školu v přírodě. Maminka by mu ji ráda dopřála, a tak hledá možnosti, jak toho dosáhnout. Jako samoživitelka s 5 dětmi totiž na školu v přírodě nedokáže našetřit, proto se s mojí podporou rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,065 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Danečka, který se moc rád učí

Osmiletý Daneček žije s maminkou a 4 sourozenci v malém bytě. S brášky a sestřičkami se dělí o jeden pokojíček a někdy ho to trošku štve. Sdílet pokoj s holkami totiž není nic moc. Všechny své sourozence má ale rád, takže ho naštvanost vždycky rychle přejde. Daneček má hodně energie, kterou potřebuje někde vybít. Naštěstí rád hraje fotbal, ale nepohrdne ani jinými míčovými sporty, u kterých se příjemně unaví. Ve škole má nejraději matematiku a někdy si doma počítá různé příklady jen tak, pro radost.

Koncem září se jeho třída chystá na školu v přírodě, Daneček ale vůbec nemá jistotu, že pojede. Maminka, která se o děti stará sama, si totiž takový výdaj nemůže dovolit. Kromě nákladů na bydlení, potraviny a školní pomůcky splácí 4. rokem insolvenci, takže na mimořádné výdaje v podobě školy v přírodě nemá peníze. Protože ale o tento zážitek nechce Danečka připravit, obrátila se na Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě