Škola v přírodě pro Ondru, který má rád origami

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Gabriela  Kalemba
Patron příběhu

Gabriela Kalemba

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ondrovu maminku jsem poznala před čtyřmi lety v porodnici, kde se nám narodily naše druhé děti. Shodou okolností také bydlíme kousíček od sebe, a tak jsme se spřátelily a začaly se pravidelně navštěvovat. Ondrova maminka je bohužel nemocná, trápí ji ekzémy a velké bolesti. Její dnes už bývalý partner její dlouhotrvající nemoc bohužel neunesl a před dvěma roky rodinu opustil. S dětmi se vídá, nicméně finančně téměř vůbec nepřispívá. Ondra, pro kterého maminka žádá o příspěvek na školu v přírodě, je moc hodný kluk a krásně se chová k mým dětem. Účast na škole v přírodě by mu moc prospěla, pojďme proto společně mamince pomoci ji zafinancovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,090 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ondry, který se vyrovnává s maminčinou nemocí a tatínkovým odchodem od rodiny

Osmiletý Ondra chodí do 2. třídy. V minulém školním roce měl ve škole trošku potíže, protože mezi své nové spolužáky příliš nezapadl, teď už je to ale lepší. Bydlí se svým čtyřletým bráškou a maminkou, která je dlouhodobě nemocná. Před dvěma lety od nich navíc odešel jeho tatínek, a tak se není co divit, že toho bylo na Ondru moc. Začal zlobit a nesnesl, když o něm někdo řekl něco nehezkého. V takové chvíli byl schopný se i poprat. Zároveň byl hodně fixovaný na maminku a odmítal být bez ní. Když proto jela celá třída na školu v přírodě, Ondra se rozhodl zůstat doma, protože by mu prý po mamince bylo smutno.

S příchodem nového školního ale přišel domů s tím, že letos by už na školu v přírodě rád jel. Lépe se totiž poznal se svými spolužáky a zjistil, že jsou moc fajn. Vidina 5 dní plných her a různých dobrodružství už se mu tak najednou nezdá tolik děsivá. Také jeho paní učitelka je toho názoru, že pokud by některé z dětí mělo školu v přírodě určitě vyzkoušet, pak je to právě Ondra. Je přesvědčená o tom, že se tam naučí fungovat a zdravě se prosazovat v kolektivu svých vrstevníků a zároveň zažije něco zcela nového, co ho nesmírně obohatí.

Maminka, která se sama stará o dvě děti, však nemá dostatek peněz na to, aby školu v přírodě zaplatila. Pomůžeme my?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě