Škola v přírodě pro Vojtíška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Marta Doležalová
Patron příběhu

Marta Doležalová

pracovnice Centra pro náhradní rodinnou péči

Komentář patrona

Vojtíšek žije už od narození u své babičky. Ta ho má svěřeného v péči 3. osoby. Babička se snaží, aby její vnuk i přes nepřízeň osudu vyrostl v šikovného a zdravého muže a zatím se jí to daří. Vojta chodí do 4. třídy a má hezké známky. Pomalu se také začleňuje do kolektivu dětí, s čímž měl v minulosti potíže. Býval totiž zakřiknutý a bál se lidí. Jelikož rodina žije jen ze starobního důchodu a výživného od Vojtových rodičů, nejsou na tom finančně moc dobře. K tomu se nyní museli přestěhovat do jiného bytu, což znamenalo další výdaje navíc. Vojtíšek by se svojí třídou rád vyrazil na školu v přírodě, babička si to však finančně nemůže dovolit a žádá o pomoc Patrona dětí. Pro Vojtu je škola v přírodě možností vyrazit z města do přírody, dostat se na čerstvý vzduch a hlavně si zkusit být pár dní mimo domov, což zatím zažil jen jednou. Tenhle šikovný kluk si naši pomoc zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svého vnoučka

Jsem babičkou desetiletého Vojtíška, kterého vychovávám už od narození. Snažím se, aby se měl dobře a nic mu nechybělo, někdy je to ale hodně těžké. Jsem už ve starobním důchodu a můj zdravotní stav mi nedovoluje pracovat. S Vojtíškem si tak musíme vystačit s mým starobním důchodem a výživným od jeho rodičů.

Vnouček chodí do 4. třídy a rád by se svými spolužáky odjel na školu v přírodě. Protože jsme se však nedávno stěhovali, což mě stálo dost peněz, nezbyly mi na úhradu školy v přírodě peníze. Sociální pracovnice mi ale řekla o Patronovi dětí a já se rozhodla, že zkusím požádat touto cestou o pomoc. S Vojtíškem jsme totiž sami, nikoho z rodiny, kdo by nám mohl finančně vypomoci, už nemáme. Předem vám moc děkuji.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě