Školačce Sárince na postel a psací stůl

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel a psací stůl s židlí; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Lucie  Procházková, Bc.
Patron příběhu

Lucie Procházková, Bc.

pracovník v sociálních službách

Komentář patrona

Sárinčinu maminku jsem poznala v době, kdy se svými dětmi žila v azylovém domě. V únoru 2018 se jí naštěstí podařilo najít maličký byt, který v dubnu letošního roku vyměnila za větší. Děti tak konečně mají svůj pokojíček. Bohužel jim ale schází jejich vlastní postele a Sárince i psací stůl. Maminka, která se o své děti stará sama, ale na nákup nové postele a psacího stolu pro Sárinku nemá peníze. Ze svých příjmů zvládne uhradit náklady na bydlení, oblečení a jídlo, na nic jiného už jí ale finance nezbývají. Rodinu pravidelně navštěvuji a s maminkou spolupracuji na řešení její finanční situace, takže vím, že hospodařit s penězi umí. Jako samoživitelka se třemi dětmi ale nemá v tuto chvíli šanci na postel ani stůl našetřit. Se Sárinkou se při mých návštěvách věnujeme přípravě do školy a zaměřujeme se na probíranou látku zejména z českého jazyka, matematiky, zeměpisu a anglického jazyka. Bylo by skvělé, kdybychom u toho v budoucnu mohly sedět u psacího stolu.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,195 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se třemi dětmi nemá dostatek peněz na postel a psací stůl pro nejstarší dcerku

Dvanáctiletá Sárinka je moje nejstarší dcerka. Chodí do 6. třídy a na rozdíl od svých sourozenců je hodně tichá a stydlivá. Svůj volný čas nejraději tráví u koní, kde se cítí moc dobře. Poté, co jsme se v dubnu letošního roku přestěhovali do většího bytu, má konečně pokojíček, z čehož se upřímně raduje. Sice ho sdílí s mladší sestřičkou a bráškou, přesto je ale šťastná, že konečně nějaký pokoj má. Snažím se dětem pokojíček vybavit potřebným nábytkem, protože se však o své děti starám sama, nemohu jim v tuto chvíli pořídit téměř nic.

Sárinka ale nutně potřebuje postel a psací stůl. Momentálně totiž spí na matraci na zemi a úkoly píše u kuchyňského stolu. Je důležité, aby do školy chodila odpočatá, což se však po neklidném spánku na staré matraci nedaří. Nákup postele a psacího stolu je však v tuto chvíli nad moje finanční možnosti.

Aktuálně jsem na mateřské dovolené s dvouletým Matýskem. Matýskův otec mi bohužel neplatí výživné, což je v rodinném rozpočtu dost znát. Ze svých příjmů dokážu uhradit náklady spojené s bydlením, jídlem a oblečením, nic navíc už si ale nemůžu dovolit. A proto prosím o pomoc s pořízením postele a psacího stolu pro moji Sárinku vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě