Školka a obědy pro Elišku a Marušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zaplacení školného a obědů ve školce na 3 měsíce

Obrázek daru
Romana  Brychtová
Patron příběhu

Romana Brychtová

ředitelka mateřské školy

Komentář patrona

Eliška a Maruška navštěvují naší mateřskou školu. Jelikož hodně komunikujeme s jejich maminkou, víme, v jak nelehké situaci se nachází. Otec dětí se o holky nestará a jejich potřeby jej skoro vůbec nezajímají. Vzhledem k tomu, že jsou holčičky často nemocné a maminka je na jejich výchovu a péči sama, už několikrát přišla o zaměstnání. Často tak neměla finance na zaplacení školného a stravného. Nakupily se i dluhy, které jsme ale s maminkou řešily v podobě splátek. Za celý kolektiv mohu říci, že by byla obrovská škoda nedat holčičkám šanci řádně navštěvovat mateřskou školu, protože jsou obě velice šikovné a bystré.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,270 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc pro maminku, která zůstala na výchovu svých dětí sama

Jsem maminkou dvou krásných dcer – pětileté Elišky a tříleté Marušky. Holky jsou naprosto úžasné a jsou mojí radostí a oporou. Společně bydlíme v podnájmu.

Eliška se narodila po velmi krátké známosti, ale mohu říct, že jsme se na ni s jejím otcem moc těšili. V té době jsme měli byt a oba stálou práci. Pár týdnů po porodu se však situace změnila. Elišky otec začal chodit do hospody, o nás se příliš nezajímal. Když jsem otěhotněla s naší druhou dcerkou, zdálo se, že se vše obrací k lepšímu. Přítel mě dokonce požádal o ruku a svatba následovala v 6. měsíci těhotenství. Moje radost ale netrvalo příliš dlouho. Začali jsme se s manželem hodně hádat. Z práce odcházel rovnou do hospody, nic jiného ho nezajímalo. Bohužel jsme se také dostali do dluhů, museli jsme prodat byt a jít do insolvence. Postupem času se stal z něj alkoholik. Pil v podstatě denně, fyzicky napadal mě i děti. A tak jsem jednou, když odešel na pivo, holky sbalila a utekla od něj. Nahlásila jsem ho na policii a věřila, že teď už začneme s děvčaty žít normální život.

Teď žiji se svými děvčaty sama. Není to snadné, protože mě ještě čekají dva roky splácení insolvence. Kvůli ní mi i bývalý manžel posílá jen půlku alimentů – insolvenci totiž platíme napůl. Protože je starší Eliška často nemocná, nedaří se mi udržet si práci. Vypadá to tak, nastoupím do zaměstnání, chvíli poté Eliška onemocní, já jsem s ní nějakou dobu doma, a pak mě propustí. Nyní jsme například po třítýdenní hospitalizaci na neurologii, a protože výsledky nejsou dobré, čekají nás v říjnu další vyšetření. Bohužel ale nemám nikoho, kdo by mi holky hlídal. Momentálně jsme odkázány na podporu a přídavky na děti.

Ocitla jsem se tak v těžké finanční situaci a nejsem schopná dětem zaplatit školné a obědy ve školce. Holky školku milují, Eliška už je navíc předškolák a musí tam chodit povinně. Pokud by děvčata do školky nechodila, bylo by pro mě úplně nemožné chodit někam do práce. A já prostě pracovat musím. Proto prosím o příspěvek. Budeme vděčné za jakoukoli pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě