Školka a obědy pro Marušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné ve školce a úhradu obědů

Obrázek daru
Bc. Marcela  Tomášková
Patron příběhu

Bc. Marcela Tomášková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice sociálně aktivizační služby a od letošního února pracuji jak s Maruškou, tak i s její maminkou. Když jsem holky poznala, žily v azylovém domě. Maminka to tak ale nechtěla nechat a usilovně hledala nějaký byt k pronájmu. Nakonec se jí podařilo jeden najít, finančně je to pro ni však náročnější. Marušky otec o svou dcerku nejeví zájem, výživné také neposílá. Protože maminka neměla moc peněz, našla si ještě při rodičovské dovolené brigádu. Se svým osudem se prostě pere jako lev. Maruška teď začala chodit do školky, kde si nachází nové kamarády. Děvčata spolu mají krásný vztah. Maminka chce pro svoji dcerku jen to nejlepší, teď bohužel nemá dostatek peněz na financování školky. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Marušky, která se s maminkou pere s nepřízní osudu

Maruška se narodila na začátku srpna roku 2016. I když je ještě maličká, chodí do školky, abych mohla já chodit do práce. Ve školce se jí ale moc líbí a užívá si společnost spousty dalších dětí. Je to temperamentní a společenská holčička, která se v životě určitě neztratí.

O Marušku se starám sama. Její otec o ni nejeví zájem, není zapsaný v rodném listě a ani nechce být. Před porodem jsem měla pronajatý pokoj, který jsem ale musela opustit. Neměla jsem kam jít, naštěstí mi však pomohli v Armádě spásy. I když jsem ještě měsíc před porodem pracovala, pořádné bydlení bylo nad mé finanční možnosti. Po porodu jsem zakotvila v azylovém domě, kde jsme s Maruškou žily rok a půl. Pak se mi konečně podařilo sehnat hezký byt, ve kterém žijeme dodnes.

Protože je však můj příjem omezený, nezbývají mi peníze na zaplacení školky a obědů. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí. Vím, že se mi časem podaří se z této obtížné situace dostat, ještě to ale bude chvíli trvat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě