Školka v přírodě a plavání pro Alexe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školku v přírodě a plavání

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Alexovu maminku znám od roku 2018, kdy jsem s ní začala spolupracovat v rámci sociálně aktivizační služby. Naše služba se snaží mamince pomoci v nejtěžších chvílích, kdy zůstala sama na 3 děti. Velmi se snaží a při řešení neveselé situace je aktivní. Své děti miluje a dělá pro ně vše, co může, často jí v tom však brání její finanční situace. Alex je šikovný a veselý kluk, který občas umí pozlobit. Má rád sport a svoje kamarády ze školky. Moc by si přál jet na školku v přírodě a chodit na plavání v rámci MŠ, protože na to ale maminka nemá peníze, obrací se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Alexe, který vyrůstá s maminkou a dvěma sourozenci

Téměř šestiletý Alex je tvrdohlavý kluk, se kterým je někdy těžké pořízení. Rád běhá venku, hraje fotbal a zlobí se, když ho maminka zavolá na večeři a trvá na tom, že se jde domů. Alex totiž nemá rád, když ho někdo ruší u činností, které ho baví. Navíc má diagnostikované ADHD, takže jen „být v klidu“ je pro něj strašně těžké.

Alex bydlí se svojí maminkou, bráškou Lubošem a malou sestřičkou Moničkou. Moniččin tatínek je aktuálně bohužel ve vězení, tatínek Alexe a Luboše o své syny zase vůbec nejeví zájem a neplatí ani výživné. A tak je maminka na děti i domácnost sama. Snaží se přivydělat si na brigádách, s malými dětmi je to však těžké. A tak se občas stane, že na něco nejsou peníze.

Alexova třída se letos chystá na školku v přírodě a Alex by samozřejmě také rád jel. Zároveň si přeje chodit s kamarády ze školky na plavání, protože vodu má moc rád. Když však jeho maminka zaplatí vše nezbytné, nezbydou jí na školku v přírodě ani pravidelné návštěvy bazénu peníze. A tak se obrací na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě