Školkovné a obědy pro Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné v mateřské škole na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

S Viktorčinou rodinou jsem se poznala v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice. Spolupracujeme už 2 a půl roku. Jedná se o rodinu s celkem čtyřmi holčičkami. Všechny jsou nesmírně bezprostřední a já je mám upřímně ráda. Tři dcery má maminka z předchozího vztahu, jejich otec je však ve výkonu trestu a o své děti se nezajímá. Maminky současný manžel se o ně ale stará jako o vlastní. Holky mu říkají „tati“. Viktorce budou zanedlouho tři roky a v září nastoupí do školky. Rodiče musí zaplatit školkovné a také obědy, bez kterých by Viktorka do školky chodit nemohla. Protože je však rodinný rozpočet opravdu napjatý, nemohou si už takový výdaj dovolit. A tak prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka se čtyřmi dětmi vypráví příběh Viktorky, která se už těší do školky

Dvouletá Viktorka je náš andílek, který umí i pořádně zlobit. Ráda maluje, bohužel je jí však jedno, po jakých površích či nábytku to je. Nedávno jsem s ní byla u zápisu do školky, kde byla k nezastavení. Pořád něco povídala, své nadšení dávala najevo na všechny strany a vůbec se jí nechtělo domů. Doufám, že jí to vydrží i na podzim, kdy do školky začne opravdu chodit.

Viktorka bydlí se mnou, svým tatínkem a třemi staršími sestřičkami. Všechny holky jsou hodně aktivní, ale moc hodné. Spolu tvoří skvělý tým. Otec tří starších dcer je ve vězení, tatínek Viktorky je ale má rád jako své vlastní, za což jsem nesmírně vděčná.

Finančně utáhnout péči o 4 děti pro nás není snadné. Holky například nechodí na obědy, protože na to nemáme. Vařím jim ale doma, takže vždycky obědváme společně. Viktorka se ale chystá do školky, kam může nastoupit jen tehdy, pokud bude mít uhrazené školkovné, ale také obědy. Bez toho to nejde. A protože na to teď s manželem nemáme dostatek peněz, prosím o pomoc vás. S příchodem nového školního roku budeme mít obrovské výdaje s pořízením školních pomůcek, proto budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě