Školkovné a stravné pro pětiletého Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné a stravné v soukromé školce na 3 měsíce

Obrázek daru
Eva  Nováková
Patron příběhu

Eva Nováková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice organizace poskytující sociálně aktivizační služby v terénu a dlouhodobě spolupracuji s Míšovou rodinou. Míša vyrostl na ubytovně, kde se rodina zdržovala až do podzimu loňského roku, kdy se nám podařilo zajistit jim vhodnější bydlení. Během minulého roku měl pravidelně navštěvovat školku, to se ale bohužel nedělo. Maminka totiž tehdy byla sama na tři děti (tatínek byl ve výkonu trestu), a pokud jí jedno dítě onemocnělo, nemohla Míšu do školky odvést. Míša tam navíc nechodil moc rád. Na maminku je totiž hodně fixovaný a je pro něj těžké ustát odloučení od ní, byť jen na pár hodin. Někdy měl až psychosomatické projevy. Nyní se už situace ustálila a maminka našla pro Míšu školku, kam ho přijmou i v pololetí. Dokonce do ní už dochází, i když zatím jen na chvilku, a postupně si zvyká. Bohužel se jedná o soukromou školku, protože státní jsou beznadějně plné. Školkovné a stravné v takové školce není levnou záležitostí a rodiče nyní potřebují pomoc s jeho úhradou. Míša potřebuje poznat zdravý dětský kolektiv, aby se vymanil z ubytovnového chování, a potřebuje zažít zdravé kamarádské vazby. Vzhledem k jeho inteligenci se navíc domnívám, že zvládne i klasickou školní docházku, chybí mu však rozvoj. Pojďme mu společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Míši, který vyrůstá s rodiči a třemi sourozenci

Pětiletý Míša je chytrý kluk, který si pomalu zvyká ve školce. Zatím do ní chodí jen na pár hodin, čas, který v ní tráví, se však postupně navyšuje. Míša je totiž hodně vázaný na maminku, a tak se na něj musí pomalu.

Míša chodí do soukromé školky, protože státní školky jsou plné. Školkovné a stravné na tři měsíce však stojí 20 700 korun, což je pro rodinu se čtyřmi dětmi opravdu hodně. Protože mu ale rodiče chtějí dopřát možnost rozvíjet se po boku svých vrstevníků a zároveň ví, že se Míša musí před nástupem do školy naučit být pár hodin bez maminky, rozhodli se požádat o pomoc s financováním školky Patrona dětí.

Pojďme jim společně pomoci. Soukromá školka je pro ně opravdu tou jedinou možností.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě