Školkovné a stravné pro Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné a školkovné na půl roku

Obrázek daru
Bc. Lenka Špendlíková
Patron příběhu

Bc. Lenka Špendlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Viktorka je společenská holčička, která s velikým nadšením chodí do školky. Její maminka se však nachází ve složité finanční situaci. Její příjem není moc vysoký a platba za školku je pro ni velkou zátěží. Navíc se potýká s dluhy. Nedávno si ale požádala o oddlužení, a to jí bylo naštěstí schváleno. Částka, která je jí kvůli tomu měsíčně strhávána z platu, je však dost vysoká, takže jí na vše ostatní zbývá jen nezabavitelné minimum. Nyní je zde riziko, že v lednu nebude schopná uhradit školkovné ani stravné ve školce. To by znamenalo, že by musela opustit práci a zůstat s dcerkou doma. A to se nesmí stát. Pojďme proto děvčatům společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své Viktorky

Pětiletá Viktorka je moje veselá a výřečná holčička, která moc ráda chodí do školky. Je společenská a kamarádská a mezi ostatními dětmi je jí dobře. Ve školce ji nejvíce baví malování, takže mi každý den domů nosí krásné obrázky.

O Viktorku se starám sama. Krátce poté, co jsem otěhotněla, přišel Viktorčin otec o práci, což ho zlomilo. Během pár následujících měsíců začal pít a brát drogy. Vše vyvrcholilo tím, když mě v 5. měsíci těhotenství napadl. Ještě té noci jsem si sbalila svoje věci a odešla ke kamarádce. Kamarádčina maminka mi poté pomohla získat bydlení v azylovém domě. Nedlouho po porodu jsem ho ale musela opustit, naštěstí mi moje sociální pracovnice pomohla najít bydlení v jiném azylovém domě, kde jsme s Viktorkou zůstaly další 2 roky. Dnes už spolu hospodaříme v malém a útulném bytě a konečně máme domov, který jsem si pro Viktorku moc přála. Podařilo se mi také najít si práci, kde jsem moc spokojená.

Bohužel mám dluhy, které se snažím poctivě splácet. Vím, že jsem se v minulosti dopustila mnoha chyb, dělám ale všechno pro to, abych to napravila a zajistila Viktorce spokojené dětství. Teď jsem se však dostala do finanční tísně a potřebovala bych pomoci s úhradou školkovného a stravného. I když pracuji, můj plat je nízký a část z něj jde na splátku dluhů. Sociální dávky už nepobírám a Viktorčin otec měsíčně posílá jen 500 korun výživné. Z toho školku uhradit nedokážu. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě