Školkovné a stravné v dětském stacionáři pro Lucku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné a stravné v dětském stacionáři v Dětském centru na 3 měsíce

Obrázek daru
Šárka  Bezušková Střížková
Patron příběhu

Šárka Bezušková Střížková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu Lucinky znám z pozice terénní sociální pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Šestiletá Lucinka žije s rodiči a dvěma bratry. Je hodně specifická a lékaři rodiče upozornili na to, že je jejich dcerka s největší pravděpodobností autistka. Lucka je opožděná ve svém vývoji a potřebuje zvláštní péči, hodně času a trpělivosti. Rodiče ji proto museli k předškolnímu vzdělávání přihlásit do speciální školky, protože běžnou by nezvládla. Lucčin tatínek chodí do práce a maminka je v domácnosti. Zvládají poplatit běžné výdaje, na zaplacení speciálního vzdělávání pro dcerku jim už ale peníze nezbývají.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 10000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcerky, u níž mají lékaři podezření na autismus

Moje šestiletá dcerka Lucinka má ráda pořádek. Každá věc má své místo a Lucka nesnese, aby to bylo jinak. Má svoji oblíbenou hadrovou panenku, jiné hračky ji moc nezajímají. Dříve byla ráda doma a nechtěla moc chodit ven, teď se ale každé ráno těší na cestu vlakem do školky.

Lucinka je už předškolák a docházku do školky má povinnou. S partnerkou jsme pro ni našli speciální školku, protože běžnou by nezvládla. Lucka je totiž opožděná ve vývoji, nemá ráda nové prostředí ani lidi, a déle jí trvá, než si zvykne. Komunikace s ní je rovněž dost obtížná. Často totiž opakuje pořád to samé nebo něco vypráví „svým stylem“, kterému každý nerozumí. Nejspíš vás nepřekvapí, že lékaři u ní mají podezření na poruchu autistického spektra.

Ve své stávající školce si už Lucinka zvykla. Má ráda určitý režim, v čemž ji ve školce vycházejí vstříc. Paní ředitelka i paní učitelky se jí moc hezky věnují a také nám radí v tom, jak s ní máme pracovat doma. Jedinou nevýhodou je, že oproti běžným školkám je v té naší vyšší školkovné a stravné.

S partnerkou máme kromě Lucky ještě dva synky, kteří už chodí do školy. Já pracuji, žena je v domácnosti. Daří se nám hradit vše nezbytné a občas zbyde i na nějaké volnočasové aktivity. Teď bychom ale potřebovali pomoc s úhradou školkovného a stravného pro Lucku, proto zkoušíme své štěstí a obracíme se na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě