společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Školkovné a stravné v dětském stacionáři pro Lucku

Přispívali jste na

školkovné a stravné v dětském stacionáři v Dětském centru na 3 měsíce

Šárka  Bezušková Střížková
Patron příběhu

Šárka Bezušková Střížková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu Lucinky znám z pozice terénní sociální pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Šestiletá Lucinka žije s rodiči a dvěma bratry. Je hodně specifická a lékaři rodiče upozornili na to, že je jejich dcerka s největší pravděpodobností autistka. Lucka je opožděná ve svém vývoji a potřebuje zvláštní péči, hodně času a trpělivosti. Rodiče ji proto museli k předškolnímu vzdělávání přihlásit do speciální školky, protože běžnou by nezvládla. Lucčin tatínek chodí do práce a maminka je v domácnosti. Zvládají poplatit běžné výdaje, na zaplacení speciálního vzdělávání pro dcerku jim už ale peníze nezbývají.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Nyní však usilovně pracujeme na tom, abychom mohli rodině poskytnout alespoň částečně vybranou částku. Pokud se nám řešení nepodaří najít, budou dary přesunuty na jiné příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcerky, u níž mají lékaři podezření na autismus

Moje šestiletá dcerka Lucinka má ráda pořádek. Každá věc má své místo a Lucka nesnese, aby to bylo jinak. Má svoji oblíbenou hadrovou panenku, jiné hračky ji moc nezajímají. Dříve byla ráda doma a nechtěla moc chodit ven, teď se ale každé ráno těší na cestu vlakem do školky.

Lucinka je už předškolák a docházku do školky má povinnou. S partnerkou jsme pro ni našli speciální školku, protože běžnou by nezvládla. Lucka je totiž opožděná ve vývoji, nemá ráda nové prostředí ani lidi, a déle jí trvá, než si zvykne. Komunikace s ní je rovněž dost obtížná. Často totiž opakuje pořád to samé nebo něco vypráví „svým stylem“, kterému každý nerozumí. Nejspíš vás nepřekvapí, že lékaři u ní mají podezření na poruchu autistického spektra.

Ve své stávající školce si už Lucinka zvykla. Má ráda určitý režim, v čemž ji ve školce vycházejí vstříc. Paní ředitelka i paní učitelky se jí moc hezky věnují a také nám radí v tom, jak s ní máme pracovat doma. Jedinou nevýhodou je, že oproti běžným školkám je v té naší vyšší školkovné a stravné.

S partnerkou máme kromě Lucky ještě dva synky, kteří už chodí do školy. Já pracuji, žena je v domácnosti. Daří se nám hradit vše nezbytné a občas zbyde i na nějaké volnočasové aktivity. Teď bychom ale potřebovali pomoc s úhradou školkovného a stravného pro Lucku, proto zkoušíme své štěstí a obracíme se na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě