Školné a obědy ve školce pro veselého Matyáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné ve školce

Obrázek daru
Bc. Jarmila  Szurmanová
Patron příběhu

Bc. Jarmila Szurmanová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou malého Matyáše jsem se seznámila v lednu roku 2018, a to v rámci sociální práce na obci. Maminka se na mě obrátila se žádostí o pomoc v tíživé finanční a sociální situaci – po rozchodu s manželem a otcem Matyáška se dostala do finančních problémů. Měla v péči syna Dominika, byla těhotná, opuštěná a bez příjmu. Po Maytáškově narození si vzal otec Dominika do své péče. Podala na svoji osobu návrh na oddlužení, který jí byl soudem schválen v prosinci roku 2014. Maminka je zaměstnaná na plný úvazek a snaží se postupně oddlužovat. Její příjmy plynou přes insolvenčního správce a po všech povinných úhradách spojených s insolvencí a úhradou výdajů spojených s bydlením jí zůstává na živobytí minimální částka, ze které není schopna zajistit synovi úhradu školného a stravného v mateřské škole. Pokud se peníze na zaplacení školky a obědů podaří vybrat, bude moci maminka i nadále pracovat na plný úvazek a postupně se oddlužovat. Zároveň bude mít jistotu, že je o jejího syna postaráno a že je v bezpečí. Matyášek pak bude moci trávit čas ve školce s kamarády, u dobrého oběda.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který si pro Matyáška připravil osud

Čtyřletý Matyášek je hodný, usměvavý a společenský kluk. Rád jezdí na kole a moc ho baví kreslení. Je velkým fanouškem autíček a pohádek. Má také vlastní morčátko, o které se vzorně stará. Svoji Dobinku pravidelně krmí a mazlí se s ní. A pomáhá mi i s úklidem – mytí nádobí ho prý vyloženě baví.

S Matyáškem žijeme sami. I když chodím do práce a pobírám příspěvek na bydlení, na živobytí nám moc peněz nezbývá. Bojuji totiž s peklem jménem „exekuce“. Ale všechno poctivě splácím a věřím, že jednou budu úplně bez dluhů.

V současné době ale nemůžu Matyáškovi zaplatit školné a obědy ve školce. Školka je pro nás nesmírně důležitá, protože pokud nebude Matyášek ve školce, nebudu moci pracovat. A já si nemůžu dovolit nepracovat. Matyášek je ve školce moc rád a mně je strašně líto, že mu ji nemohu sama dopřát. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc. Přispějete nám, prosím, na školku a školní obědy?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě