Školné pro Verunku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v základní škole

Obrázek daru
Mgr. Vladimíra  Viktorinová
Patron příběhu

Mgr. Vladimíra Viktorinová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnicí OSPOD a s rodinou Veroniky dlouhodobě spolupracuji. Veronika pochází ze sociálně slabé rodiny, matka je samoživitelka, nezaměstnaná, pobírá dávky státní sociální podpory a dávky pomoci v hmotné nouzi. Aktuálně se rodina potýká s bytovými problémy, matka si navíc nemůže dovolit platit Veronice školné ve speciální škole. Matka se v důsledku neplacení bydlení dostává do dluhů, které s neuhrazeným školným ještě narůstají. Proto se rozhodla požádat Patrona dětí o pomoc s úhradou školného, což je pro ni v tuto chvíli nejdůležitější.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,792 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh své hyperaktivní dcerky Verunky

Desetiletá Verunka ráda tančí a zpívá. A protože je hyperaktivní, tančí a zpívá opravdu hodně. Proto také chodí na kroužek streetdance, kde může vybít přebytečnou energii. Verunka se rovněž zajímá o koně a jednou třeba bude nějakého mít. A jejím velkým snem je naučit se hrát na kytaru.

Verunka chodí na základní školu, která je uzpůsobena dětem s ADHD. Jsem za to moc ráda, protože tamější učitelé vědí, jak s dětmi, jako je moje Verunka, pracovat. Tato škola ale není zadarmo. Bohužel jsem teď v situaci, kdy si nemohu dovolit uhradit jí školné. Proto jsem se rozhodla požádat o finanční pomoc vás.

Verunka chodila do školy moc ráda, jenže se potom rozkřiklo, že máme málo peněz a že nemůžeme platit školné. A tak se stalo to, čeho jsem se bála – ostatní děti se jí začaly smát. Verunka je z toho smutná, do školy chodí s obavami.

A jak jsem se dostala do finanční tísně? Verunčin otec neplatí výživné a nijak na výchovu své dcerky nepřispívá. Já jsem momentálně nezaměstnaná. Zatím bydlíme v pronájmu, bez elektřiny a plynu, brzy se ale musíme vystěhovat. Nejsem totiž schopná platit nájem. Intenzivně hledám jiné, levnější bydlení, ale není to snadné. Pobíráme sice dávky hmotné nouze a sociální podpory, to však zdaleka nestačí.

Nejdůležitější je teď pro mě to, aby mohla Verunka zůstat ve své škole. V běžné škole by byla kvůli své hyperaktivitě nešťastná. Přála bych si, aby mohla mezi své spolužáky chodit bez obav a netrápila se tím, jestli máme, nebo nemáme peníze. Pomůžete mi s tím?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě