Školné v logopedické škole pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v základní škole logopedické na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Zuzana  Szotková
Patron příběhu

Zuzana Szotková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kubík je úžasný a společenský kluk, který si rád hraje s ostatními dětmi. Dříve nebyl schopen mluvit v souvislých větách a děti se mu za to smály. Tenkrát z toho byl hodně smutný, pak ale začal pravidelně docházet na logopedii a dost se zlepšil. Chodil také do speciální logopedické školky a nyní navštěvuje logopedickou školu. Maminka však musí uhradit školné (jedná se totiž o soukromou školu), s partnerem na to ale bohužel nemají peníze. Oba jsou momentálně v pracovní neschopnosti, a tak mají výrazně nižší příjmy. Logopedická škola je však pro Kubíka velmi důležitá, proto jsem se rozhodla tuto rodinu podpořit a společně s maminkou požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kubíka, který trpí vývojovou dysfázií

Sedmiletý Kubík přišel na svět akutním císařským řezem, takže to už od začátku neměl vůbec lehké. Jak rostl, bylo zřejmé, že je jeho vývoj oproti vrstevníkům o něco pomalejší. Ve třech letech navíc lékaři kvůli častým zánětům v uších zjistili, že nedoslýchá. Problémy se sluchem naštěstí vyřešilo odstranění nosních mandlí, co ale zůstalo, byly potíže s řečí. Cizí lidé Kubíkovi vůbec nerozuměli, takže jsme byli u logopeda jako doma.

Krátce po oslavě jeho 5. narozenin mu byla diagnostikována vývojová dysfázie, která se nejvíce projevuje právě v řeči. Pokračovali jsme v usilovné spolupráci s logopedem a dnes už vidíme, že naše snaha nese své ovoce. Věřím, že se Kubík jednou své řečové vady nadobro zbaví. Než se tak ale stane, doporučili nám psychologové základní školu logopedickou, která je pro něj nejvhodnější. Bohužel se ale jedná o školu soukromou, kde se platí školné. S přítelem si však momentálně platbu školného nemůžeme dovolit.

Já i můj partner jsme totiž v pracovní neschopnosti. Před 4 lety jsem se léčila se zhoubným nádorem v hlavě a krku. Nyní se situace bohužel opakuje. Mám za sebou operaci hlavy a čekám na výsledky z histologie. Přítel zase bojuje s artrózou kyčelního kloubu, která ho dočasně vyřadila z pracovního procesu. Dvě nemocenské znamenají nižší příjem a s tím spojené finanční problémy.

Kubík už do logopedické školy nastoupil. Máme obrovské štěstí, že nám pan ředitel s platbou školného počkal. Protože už ale nevidíme jiný způsob, jak na roční školné sehnat peníze, prosíme o pomoc vás. Předem vám všem, kteří pomáháte, moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě