Školné v ZUŠ pro dva hudebně nadané brášky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v základní umělecké škole na školní rok 2019/ 2020 pro 2 děti – obor hra na housle

Obrázek daru
Mgr. Drahomíra  Venkrbcová
Patron příběhu

Mgr. Drahomíra Venkrbcová

vedoucí ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky, z.s.

Komentář patrona

Maminka dvou šikovných brášků je klientkou naší poradny pro ženy a dívky. Dochází si k nám pro pomoc a podporu v době, kdy se její rodina bohužel rozpadá. Rodiče se rozvádějí a dva hudebně nadaní kluci hledají cestu, jak se s tím vypořádat. Maminka navíc disponuje jen velmi omezenými finančními prostředky a nemůže si dovolit uhradit školné v ZUŠ, kam Ben i Sam docházejí na hru na housle. Protože jim však chce hudební vzdělání i tak dopřát, rozhodla se požádat o finanční příspěvek Patrona dětí. Kluci jsou šikovní a byla by velká škoda, kdyby nemohli dále rozvíjet svůj potenciál.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svých dvou malých hudebníků

Ben (7 let) a Sam (6 let) jsou dva úžasní kluci, kteří bez sebe neudělají ani krok. Umí být moc hodní, zároveň jsou však schopní poměrně dost zlobit. Oba dva jsou také hodně vnímaví a citliví, takže si hned všimnou, když jsem třeba smutná. Svůj volný čas rádi tráví venku, protože milují přírodu. Aktivně se však zajímají o vše, co se kolem nich děje, takže na svůj věk mají opravdu velký přehled. Z čeho mám ale největší radost je to, že jsou oba dva nesmírně hudebně nadaní a já bych v nich tento talent ráda dále rozvíjela. Bohužel si momentálně nemohu dovolit zaplatit školné v základní umělecké škole, kde oba moji kluci navštěvují hodiny hry na housle.

O své syny se totiž starám sama. Jejich tatínek s námi už nežije, navíc je hodně nemocný, veškerou léčbu ale odmítá. Pro kluky je celá situace nesmírně náročná. Náš rozchod i tatínkova nemoc se jich velmi silně dotýkají a vnímám, že se potřebují uklidnit a stabilizovat. A s tím jim pomáhá právě hra na housle. Je to činnost, kterou oba milují a při které na chvíli v myšlenkách utečou všemu nehezkému, co se kolem nic děje. Proto vás moc prosím o pomoc s úhradou školného v ZUŠ na příští rok, já si teď takový výdaj totiž nemůžu dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě