Školní aktovka pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní batoh a desky na sešity; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Karina  Damková
Patron příběhu

Mgr. Karina Damková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Spolupráce s maminkou a jejími dětmi začala v květnu roku 2017 a trvá doposud. Maminka tehdy bydlela se svými třemi nezletilými dětmi a manželem. Vztah mezi rodiči však nebyl harmonický, a proto manžel v dubnu roku 2017 opustil společnou domácnost. Maminka se ocitla sama s dětmi, bez dostatečných příjmů a s hrozící ztrátou bydlení. Naštěstí přijala nabídku spolupráce se sociální službou. Kubík má od narození vývojovou vadu horních končetin a ve škole má vzhledem k tomu individuální plán. Nyní by potřeboval novou školní aktovku, která bude lehčí a Kubíkovi se s ní bude lépe manipulovat. Maminka si však takový výdaj v žádném případě nemůže dovolit, a proto se společně obracíme na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,837 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kubíka a jeho rodiny tak, jak ho napsal sám osud

Osmiletý Kubík se narodil s vývojovou vadou horních končetin, a protože nemá palce, obtížně se mu manipuluje s některými předměty. Kubíka také trápí bolavá záda, čemuž příliš nepomáhá jeho současná aktovka. Ta je pro něj totiž příliš těžká. Maminka by mu ráda pořídila novou a lehčí, ale protože na to nemá dostatek peněz, musí si zatím Kubík vystačit s tou současnou.

Kubík bydlí s maminkou a třemi sourozenci v sociální bytě. V jednu chvíli to vypadalo, že se budou muset vystěhovat, nakonec to ale dobře dopadlo. Poté, co Kubíkův tatínek od rodiny odešel, zůstala maminka na děti sama a nemá to snadné. Ještě nedávno pobírala příspěvek na péči o Kubíka, ale v červnu loňského roku o příspěvek přišli. Kubík je prý zdravý a nic ho nelimituje. Maminka s tím však nesouhlasí, proto se proti rozhodnutí odvolala.

V současné době tvoří příjem rodiny maminčina mateřská a příspěvek na živobytí. Z toho maminka splácí dluh, který jí vznikl na nájemném, navíc pravidelně kupuje léky na astma pro nejmladšího synka, sedmiměsíčního Lukáška. Na novou aktovku pro Kubíka jí tak peníze nezbývají. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě