Školní družina pro Emilku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní družinu na školní rok 2018/2019

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

S Emilkou se známe z Daveláčku, kde se snažíme rodině dlouhodobě pomáhat. Emilka je milá, často do sebe uzavřená holčička, která si nese břímě rozchodu rodičů. Velice negativně ji před lety tato skutečnost zasáhla. Tak jako v každé neúplné rodině s jedním příjmem je jejich hlavním problémem nedostatek peněz. Myslím, že maminka se natolik snaží, že Emilka ani její sestřička nepociťují, že by se jejich rodina nějak lišila od jiných. Samozřejmě až na nepřítomnost tatínka. Díky Emilky docházce do družiny by maminka mohla pracovat až do odpoledních hodin - Emilka nemá ještě věk na to, aby mohla být sama doma. V družině je navíc program, zábava, možnost udělat si domácí úkoly.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svojí Emilky

Devítiletá Emilka je velice šikovná holčička, která však nemá úplně bezstarostné dětství. Důvodem jejích starostí je odchod tatínka, ke kterému měla velmi blízko. Náš rozchod ji velmi zasáhl. Ve stejné době navíc zemřela moje sestra, s čímž se Emilka dodnes nevyrovnala. Vše řešíme s dětskou psycholožkou a já věřím, že jednou bude moje holčička zase šťastná a veselá. Emilka je jinak všestranně nadaná – ráda tančí, hraje na flétnu a zpívá. Její velkou zálibou jsou také naše dvě morčátka.

Emilka si stejně jako každé jiné v jejím věku přeje chodit do různých kroužků a hezky se oblékat, ne vždy jí ale mohu vyhovět. Něco navíc jí pořídím pouze výjimečně, protože na to prostě nezbývají peníze. Abych mohla chodit do práce i odpoledne, potřebuji, aby Emilka i její mladší sestřička chodily do družiny. Děvčata jsou ještě malá na to, aby zůstávala sama doma. V družině je pro ně navíc připravený program a různé tvoření. Jelikož jsem ale s dcerami sama, nemohu si dovolit družinu zaplatit. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Po rozchodu jsem s děvčaty zůstala v našem bytě, který je zatížený hypotékou. I když otec holčiček platí alimenty, po uhrazení všech nezbytných výdajů už mi peníze nezbývají. Snažím se a dělám, co mohu, abych nás uživila. Pokud nejsou nenadálé výdaje, tak se mi to i dobře daří. Začátek školního roku je ale pro mě už 3 roky noční můrou. Tolik výdajů za kroužky, třídní fondy, družinu, oblečení, obuv a vybavení do školy! Pokud byla ve škole jen Emilka, ještě to šlo, ale teď, když jsou ve škole obě moje dcery, je to mnohem těžší. Nemůžu si dovolit pořídit dcerám nic nového a bez pomoci rodiny nebo okolí vlastně ani tu družinu a kroužky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě