Školní obědy a družina pro Františka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně a družinu

Obrázek daru
Bc. Ladislava  Pošvová
Patron příběhu

Bc. Ladislava Pošvová

terénní pracovnice sociálně aktivizační služby

Komentář patrona

Pracuji jako terénní pracovnice sociálně aktivizační služby a s prarodiči malého Františka spolupracuji od letošního února, kdy jim byla svěřena do péče 3 vnoučata. Babička s dědou se tak starají o jedenáctiletou Terezku, osmiletého Františka a čtyřletého Adámka. Prarodiče teď potřebují podporu při komunikaci s úřady a se školou, snažíme se jim ale také poskytovat emocionální podporu. Děti vídám celkem pravidelně. Jsou moc šikovné a citlivé, s prarodiči mají vybudovaný silný a hezký vztah. František chodí do 1. třídy a jde mu to moc dobře. Je aktivní, baví ho učit se nové věci. Babička s dědou si však nemohou dovolit financovat mu školní obědy a družinu. Rozhodli se proto s mojí pomocí požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Obědy a družina jsou pro Františka možností, jak trávit svůj čas se spolužáky u dobrého jídla, her i úkolů.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,623 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Františka, který vyrůstá u babičky a dědy

Osmiletý František vyrůstá se svými sourozenci u prarodičů. Babičku s dědou má moc rád, hodně času u nich trávil i v době, kdy ještě bydlel s rodiči. Ti se však o své děti nedokázali pořádně postarat, proto prarodiče podali návrh, aby byly děti svěřeny do jejich péče.

Rodina dnes bydlí v bytě 3+1. Žijí jen ze starobního důchodu, přídavky na děti a příspěvek na bydlení jsou ve schvalovacím řízení. Rodiče by na děti měli platit výživné, to se ale bohužel neděje. Protože je oběma prarodičům přes sedmdesát let, přivýdělky už nejsou v jejich fyzických možnostech, v domácnosti tak chybí finance na úhradu školních obědů a družiny pro Františka.

Babička s dědou se proto obrátili na Patrona dětí a věří, že díky dárcům bude moci František sedět se svými spolužáky u oběda a hrát si s nimi v družině. Za pomoc budou nesmírně vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě