Školní obědy a družina pro Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy na půl roku a družinu na celý školní rok

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka Centra pro rodinu PSS a klinické adiktologie, z.ú.

Komentář patrona

S Kristýnkou a její maminkou se znám z poradenského centra pro děti v předškolním období, a to už od roku 2014. Kristýnka se potýká se sociálním znevýhodněním a snaží se vypořádat s násilím v rodině, kterého se dopouštěl její otec. To, co teď potřebuje nejvíce, je pozitivní prostředí. Potřebuje se zase cítit dobře. Maminka se hodně snaží. Prošla si peklem a teď dělá všechno pro to, aby svým dětem zajistila šťastnější dětství. V tuto chvíli si ale nemůže dovolit zaplatit Kristýnce družinu a školní obědy. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,304 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny, která dlouho čelila domácímu násilí

Kristýnka je moje sedmiletá prvňačka, která miluje tanec a flétnu. Díky Patronovi dětí a jeho dárcům mohla chodit v loňském roce právě do tanečního kroužku a kroužku hry na flétnu, za což jsem všem, kteří nám pomohli, nesmírně vděčná. Bohužel jsem nyní opět v situaci, kdy potřebuji pomoc.

Kristýnka to zatím v životě neměla jednoduché. Její otec mi ubližoval, bil mě i před mými 4 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Kristýnkou a jejími sourozenci teď bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, čtyřletý Tomášek, je navíc postižený – trpí mikrocefalií, takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo. A tak mi v tuto chvíli nezbývá na zaplacení obědů a školní družiny. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě